fudbaler Crvene zvezde na utakmici Superlige Prvenstva Srbije protiv Radnickog 1923 na stadionu Metalac, Gornji Milanovac, 01.09.2024. godine Foto: MN press/mi Fudbal, Crvena zvezda, Superliga Prvenstvo Srbije, Radnicki Kragujevac, Radnicki 1923
Duel Luke Ilića (levo) i Ristića (Foto: MN press)

Zvezda mnogo loša bez Hvanga: Crveni karton i igrač više doneli bodove šampionu (VIDEO)

Zvezda je ove nedelje započela život bez In-Boem Hvanga, koji se seli u Fajenord, a ako je slutiti po prvom meču bez njega u timu, imaće crveno-beli dosta problema dok ponovo povežu redove. Beograđani su savladali u Gornjem Milanovcu ekipu Radničkog iz Kragujevca sa 1:0, golom Mirka Ivanića sa igračem više, ali bez fudbalera iz Južne Koreje to nije bilo to.

Odluka Kragujevčana da dočekaju šampiona na malom stadonu Metalca bila je dobra za njih jer su potpomognuti brojnom podrškom svojih glasnih navijača sa tribine iza klupa za rezerve, koji su pristigli u velikom broju, odolevali crveno-belima gotovo celu utakmicu.

Zvezda je imala dosta problema da poveže redove, pogotovo na sredini terena, gde je Luka Ilić poneo kapitensku traku, a ulogu Hvanga preuzeo je Slovenac Elšnik. Pokušavala je ekipa Vladana Milojevića u prvom delu i po bokovima i pasovima u prostor, ali se sve svelo na neprecizne pokušaje posle prekida.

Slovenac zamenjen na debiju

Iako su Beograđani šutirali čak 11 puta na gol Radničkog, najveće uzbuđenje desilo se u finišu prvog poluvremena kada je topovski udar sa tribina gde su stajali Kragujevačani eksplodirao blizu debitanta u timu crveno-belih Vanje Drkušića.

Reprezentativac Slovenije je na poluvremenu zamenjen jer se, navodno, nije osećao dobro posle incidenta u 45. minutu prvog dela, koji je uslovio jedanod mnogih prekida na ovom napetom meču.

U nastavku je “domaćin” zaigrao mnogo oštrije, navijači su na obe strane palili pirotehniku i izazivali prekide, a na terenu se vodila velika borba bez velikih prilika. Radnički je ozbiljnije napadao sve do nekog 70. minuta kada je počeo da se povlači, ali Zvezda nije uspevala da stvori izglednu šansu.

Crveni karton odlučio utakmicu

Odlučujuću prednost Beograđani su dobili u 78. minutu kada je glavni sudija Milan Ilić u samo nekoliko sekundi pokazao dva žuta kartona i isključenje fudbaleru Radničkog Gluščeviću posle duela na sredini terena. Prvi verovatno za faul, a drugi za psovanje…

Zvezda je tu činjenicu iskoristila i preko Mirka Ivanića u 85. nekako stigla do minimalne pobede.

Lep pogodak iskusnog veziste izazvao je buru iza klupe za rezerve crveno-belih, pa je i policija morala da interveniše kako bi se meč nastavio. Prekid je trajao preko pet minuta, a u nadoknadi od devet crveno-beli su priveli mirno meč kraju i stigli do novih bodova.

Zvezda je prva na tabeli, ima 16 bodova i utakmicu manje, Radnički je na 10. mestu sa sedam bodova i takođe ima utakmicu manje. Crveno-beli će u sledećem kolu dočekati Napredak na svom terenu, dok će Kragujevčani igrati protiv Mladosti iz Lučana.