Jang Bojs - Crvena zvezda
Zvezda - Jang Bojs (Foto: MN Press)

Zvezda ostala bez Lige Evrope: Tragični napadači koštali crveno-bele sna o “proleću”! (VIDEO)

Crvena zvezda ostala je i bez teoretskih šansi da se na proleće nađe u 1/16 finala Lige Evrope. Izabranici Baraka Bahara poraženi su od Jang Bojsa u Bernu rezultatom 2:0 u okviru 5. kola grupne faze Lige šampiona.

Iako skor na semaforu nagoveštava da je švajcarski prvak bio dominantan tim ove hladne novembarske večeri, to i nije baš istina.

Pre će biti da su crveno-beli ispromašivali čak šest 99-procentnih prilika. Najviše se izblamirao Šerif Endijaje, ali je ozbiljne promašaje imao i Osman Bukari, kao i Žan-Filip Kraso.

Čak je i Jovan Mijatović u drugom poluvremenu imao veoma izglednu priliku, ali ni on nije uspevao da savlada večeras neverovatno srećnog golmana Jang Bojsa Antonija Raćiopija.

Zato su domaći iskoristili dve svoje šanse, koje su možda bile i lošije od onih Zvezdinih. Pogotke su izabranici Rafaela Vikija postigli u prvom poluvremenu.

Autogol Koste Nedeljkovića načeo je beogradskog velikana, dok je onda i Levin Blum, desni bek Jang Bojsa, bio precizan.

Imali su Švajcarci još šansi, ali su i oni promašivali, međutim, stiče se utisak da su Zvezdini promašaji bili zaista mnogo bolniji.

Tako da, zbog ove tragične predstave napadača tima Baraka Bahara, san o proleću postao je prava noćna mora.

Jang Bojsi će, dakle, sigurno u Ligu Evrope, a kako god da odigraju sa Mančester sitijem, crveno-beli će morati da na “evropsko proleće” sačekaju bar do 2025. godine.

SASTAVI

Jang Bojs: Raćopi – Blum, Kamara, Benito, Garsija – Maleš, Nijase, Monteiro – Ugrinić – Elija, Nsame

Crvena zvezda: Glazer – Nedeljković, Dragović, Điga, Rodić – Mijailović, Stamenić – Bukari, Hvang, Ivanić – Ndijaje

I poluvreme

Prvi napad na utakmici imala je ekipa Crvene zvezde. Već u drugom napadu je iz jednog centaršuta zapretila ekipa iz Berna, ali je srećom sve prekinuto zbog ofsajda u kom se našao Nsame.

Već u trećem minutu, 99-procentnu šansu imao je Šerif Ndijaje, koji je na neverovatan način promašio iz izgledne pozicije. Odbranio je njegov udarac golman Raćopi, koji ima velike probleme sa igrom nogom. A onda, dva minuta posle toga, odlična akcija Zvezde, Hvang je podigao loptu na Ndijajea, koji je opet promašio zicer.

Već u 7. minutu, Zvezda je imala još jednu veliku šansu. Ovoga puta promašio je celu metu Osman Bukari.

A onda, u 9. minutu, usledila je kazna za sve te promašaje. Sreće nije bilo. Glazer je odbranio jedan šut igrača Jang Bojsa, ali je lopta pogodila Kostu Nedeljkovića i ušla u mrežu. U tom momentu, Jang Bojsi su bili bliži “evropskom proleću”.

Posle gola, Jang Bojs je posao bolji tim, koji je kontrolisao dešavanja na terenu, najviše držeći loptu u svom posedu. Na isteku 20. minuta, domaći tim imao je još jednu dobru šansu, ali je srpski šampion imao i sreće. Promašen je ceo gol.

A onda, igrao se 24. minut, kada je Bukari išao potpuno sam prema golu Raćiopija, ali je na užasan način “dao sebi for”, pa je lopta završila u rukama čuvara mreže domaćeg tima. Izblamirao se igrač iz Gane.

Od 29. minuta, na semaforu je pisalo 2:0 za švajcarski tim. Izodbijala se lopta tom prilikom, a Blum je savladao Glazera. Asistirao mu je Kamara.

Jang Bojs je imao šansu i za 3:0 u 39. minutu, ali je Nijase promašio glavom, odnosno, pogodio je gornji deo mreže, ali sa pogrešne strane. Samo minut kasnije, probao je i Hvang In-Bom dobar udarac sa distance, ali je i ta lopta otišla preko gola.

Imao je Ivanić u 45. minutu šansu da šutira sa nekih 20 metara, ali je izblokiran. Dani Makeli je prvo poluvreme produžio svega za dva minuta.

II poluvreme

Drugi deo meča počeo je napadom Jang Bojsa. Od prvog minuta drugog poluvremena umesto Šerifa Endijajea ušao je Jovan Mijatović. Sa druge strane, Koli je zamenio Darijana Maleša.

U 56. minutu je Ugrinić uputio šut iz daljine, ali nije pogodio metu. Ono što je takođe bilo loše po crveno-bele je što se u tim trenucima Mirko Ivanić jedva kretao po terenu zbog povrede koju je zadobio.

Sa druge strane, u 57. minutu, vrhunski šut Hvanga In-Boma, ali on je pogodio stativu iz veoma teškog ugla. Šteta.

Oko 60. minuta, na teren za Zvezdu su ušli Kraso i Lučić umesto Ivanića i Stamenića. Tada je Bahar promenio i formaciju, igrao je ofanzivnije nego u prve dve trećine ovog meča.

A onda, u 61. minutu, nova promašena šansa za crveno-bele. Šutirao je Mijatović posle odličnog prodora Krasoa, ali promašio je celu metu.

A onda, samo dva minuta kasnije, ni sam Kraso ne zna kako je promašio ono što je promašio. Opet je odbranio Raćiopi.

U 75. minutu, novu šansu je imao Jovan Mijatović. Sjajno je centrirao Milan Rodić, ali je mlađani Beograđanin praktično promašio loptu.

Igrao se 83. minut, kada je opet šutirao Hvang, ovoga puta je Raćiopi zakačio tu loptu i skrenuo je u korner. Katai je zamenio Srđana Mijailovića, kao jedan od poslednjih pokušaja Bahara da išta promeni na ovom meču.