crvena zvezda taljeres

Zvezda pala na generalci u Rusiji: Argentinci slavili golom u 2. minutu, Karasjov dao dva crvena kartona

Crvena zvezda poražena je na generalci u Rusiji od argentinskog Taljeresa iz grada Kordobe. Konačan rezultat prijateljskog meča, na kom su viđena čak dva crvena kartona, bio je 1:0 u korist Južnoamerikanaca.

Taljares je postigao gol u prvom minutu. Alehandro Martinez je sa polovine terena krenuo u kontranapad, izašao ispred golmana Zvezde Ivana Guteše i pored njega prosledio loptu u gol. Milan Rodić je u tom napadu, dok je pratio Martineza, izgledao kao da vuče prikolicu, koliko je Argentinac bio brži od njega.

Do kraja prvog poluvremena, Zvezda jeste imala određene prilike da izjednači, ali nije uspevala da savlada protivničkog golmana.

Valja napomenuti da je najbolji ruski arbitar Sergej Karasjov dao čak dva crvena kartona na ovom meču. Jedan ekipi Taljeresa, a jedan mladom Luki Iliću iz Crvene zvezde. Oba isključena igrača zamenjena su saigračima sa klupe, jer ipak je ovo bio prijateljski meč i nikome u interesu nije bilo da igra protiv desetorice na terenu.

Zvezda je pre poslednjeg kola već osvojila Letnji kup. Klub sa stadiona “Rajko Mitić” je prethodno pobedio Soči 2:0 i Zenit 2:1.

Nova sezona u Superligi Srbije počinje 20. jula kada će Zvezda na svom terenu dočekati Jedinstvo sa Uba.

Crveno-bele u drugoj polovini avgusta očekuje plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona.