Vladan Milojević; Foto: MN Press

Zvezda pobedila na povratku Milojevića: Jedva je savladan drugoligaš, a lako je mogla da izgubi

Vladan Milojević vodio je Crvenu zvezdu po prvi put od svog povratka, u prvom meču na pripremama u kiparskom Pafosu. Crveno-beli su imali za rivala ekipu Akritas Hlorake, kiparskog drugoligaša, kog su savladali vrlo tesno. Na kraju je rezultat bio 3:2 (1:2), nakon što je Zvezda gubila posle prvih 45 minuta, kada su na terenu bili prvotimci.

Zvezda, iako u miksovanom sastavu, povela je iz penala preko Aleksandra Kataija, ali je sve srušila za tri minuta. Najpre je izjednačio Fratea posle pomoćne igre iz kornera. Potom je iz kontranapada kiparski tim dao drugi gol. Strelac je bio Tijerno nakon loše procene Nikolića.

Vladan Milojević je u nastavku priliku dao mladim igračima i drugopozivcima. I oni su “oprali” ime i veličinu srpskog kluba. Zvezda je izjednačila u 60. minutu. Skočio je Kahvić, a lopta došla do Mitrovića koji je zakucao u gol za 2:2.

Imala je Zvezda još nekoliko zicer prilika u drugom poluvremenu, ali je isto tako i Akritas mogao do trećeg gola i trijumfa. Hitri Larenja je u 82. minutu pobegao Milunoviću i izašao potpuno sam pred Popovića, ali je izgubio snagu u tom trku i šutirao jako slabo. Kazna je stigla u 89. minutu.

Pogodio je Knežević posle velike greške odbrane rivala i tako doneo trijumf crveno-belima na povratničkom debiju koji je imao Vladan Milojević.

Zvezda će sledeću proveru imati sa mađarskim Zalaegeršegom u subotu, posle čega će imati još tri.