nenad milijas zvezda

Zvezda porazom počela omladinsku LŠ: Benfika se “nudila”, ali slavila – čudan detalj prekinuo meč (FOTO)

Omladinci Crvene zvezde nisu sa puno uspeha počeli takmičenje u UEFA omladinskoj Ligi šampiona (Ligi mladih), pošto su poraženi od vršnjaka iz Benfike iza južne tribine stadiona Rajko Mitić rezultatom 1:2.

Iako su Portugalci imali čak i dva gola prednosti od 51. minuta, crveno-beli su preko Sremčevića uspeli da smanje šest minuta kasnije, pa čak i da sredinom drugog poluvremena propuste veoma izglednu šansu za izjednače.

Tada je golman Benfike, Litvanac Vojtinovičijus poklonio loptu napadačima crveno-belih, ali se onda i izvio koliko je dugačak i nekako uspeo da zaustavi taj pokušaj Kostova. Uz veliku dozu sreće.

Inače, utisak je da je strelac drugog gola za Benfiku Varela bio u ofsajdu prilikom centaršuta Enrikea Santoša, ali u Ligi mladih nema VAR tehnologije.

Čudan detalj prekinuo meč

Imali su gosti još prilika da slave možda i ubedljivije posle toga, a jedna od njih završena je tako što je jedan napadač Benfike loptom pogodio šraf koji pričvršćuje mrežu za onaj stativ iza gola, pa se tako pocepao jedan njen deo.

Zbog toga je meč morao da bude prekinut na nekoliko minuta, dok Zvezdina tehnička služba nije sanirala problem.

Ovaj meč, naravno, bio je samo uvertira u ono što sledi od 18.45 na našem najvećem stadionu, kada će seniori Benfike gostovati seniorima crveno-belih u okviru 1. kola Lige šampiona. Na taj meč možete da se kladite OVDE.