VELJKO VUKOJEVIC, mladi fudbaler Crvene zvede, na utakmici UEFA Lige mladih protiv Jang Bojsa, i golman ARDIAN BAJRAMI, na stadionu TC stadion na Vozdovcu. Beograd, 04.10.2023. Foto: MN Press / ss Fudbal, Crvena zvezda, Young Boys
Vukojević (Foto: MN press)

Zvezda povela, pa se ugasila: Omladinci Lajpciga za pet minuta “rešili” crveno-bele

Omladinci Crvene zvezde poraženi su od Lajpciga – 2:1 (0:0), u trećem kolu UEFA Lige šampiona mladih. Crveno-beli su poveli preko Vukojevića u 47, ali su pobedu domaćinu doneli Širak u 82. i Šarić u 87. minutu.

Ekipa Nenada Milijaša je tako propustila lepu priliku da pobedom uhvati priključak sa vrhom tabele i približi se lideru Mančester sitiju koji je deklasirao Jang Bojs sa 4:0 u meču odigranom nešto ranije.

Malo je falilo da mladi fudbaleri sa Marakane, koji su za ovaj meč bili pojačani prvotimcem Jovanom Šljivićem, naprave veliko iznenađenje protiv do sada neporaženog rivala. U prvom poluvremenu su nadigrali protivnika, ali nisu uspeli da realizuju dve izgledne šanse.

Poveli su početkom drugog dela. Maksimović je posle prekida uputio loptu u kazneni prostor Lajpciga, Lečić je glavom loptu odložio do Vukojevića koji ju je iz peterca ubacio u mrežu u 47. minutu.

Dugo su crveno-beli uspevali da se odbrane, međutim, kako se bližio kraj utakmice, Lajpcig je sve agrsivnije i češće napadao, pogodio i stativu, a za upornost je nagrađen izjednačenjem koje je doneo vezista Širak u 82. minutu sjajnim golom sa distance.

Taj pogodak je demoralisao igrače Zvezde, umor je stigao očigledno fizički nespremnu ekipu Nenada Milijaša koju je u 87. minutu dotukao Lusio Šarić, momak poreklom verovatno sa ovih prostora.

Posle tri odigrana kola u ovoj grupi, Lajpcig ima dve pobede i remi, koliko i Mančester siti, dok je Zvezda trećeplasirana sa tri boda ispred Jang Bojsa koji ima sva tri poraza.