fudbaler Crvene Zvezde na utakmici Mocart Superlige Srbije protiv Radnickog 1923 na stadionu Cika Daca, Kragujevac 08.10.2023. godine Foto: MI / MN PRESS FUDBAL, FOOTBALL, MOZZART SUPERLIGA SRBIJE, PRVENSTVO SRBIJE, NATIONAL CHAMPIONSHIP, RADNICKI 1923 KRAGUJEVAC, CRVENA ZVEZDA
Mirko Ivanić (Foto: MN press/M. Ivanović)

Zvezda preživela triler od sedam golova u Kragujevcu: Čovek odluke opet Ivanić (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Radničkog u Kragujevcu sa 4:3 u sjajnom meču 11. kola Superlige. Čovek odluke ponovo je bio Mirko Ivanić koji je sa dva lepa gola doneo ekipi Baraka Bahara nova tri boda, iako se dosta namučila.

Aktuelni šampioni Srbije sada imaju četiri boda zaostatka za liderom Partizanom i prekinuli su neslavni niz na gostovanjima posle poraza od Voždovca (3:2) i Čukaričkog (2:1) u prethodnim kolima.

Početak utakmice protekao je u znaku domaćeg tima koji je od starta napao uglavnom iz kontri. Tamnoputi Sali Vidži je dva puta zapretio Glazeru, ali je izraelski golman bio na visini zadatka. Zvezda je, na drugoj strani prvi šut uputila tek u 11. minutu preko štopera Đige, koji je petom zahvatio loptu posle centaršuta Hvana, ali je ona otišla preko gola.

Najbolju priliku u tom delu utakmice za Zvezdu je propustio Endiaje koji sa dva metara nije pogodio gol, a Beograđani su kažnjeni u 21. minutu. Vezista domaćih Gluščević je dobio odličnu loptu, našao se u situaciji jedan na jedan sa Mijailovićem, šutirao je pored njega u dalji ugao, Glazer nije mogao ništa – 1:0.

Malo je falilo da Radnički povede sa 2:0, ali je Vidži zakasnio da ubaci loptu u praznu mrežu na drugoj stativi. Surovo su Kragujevčani kažnjeni za taj promašaj, već u sledećem napadu, Olajinka je iskoristio pas Endaijea i iz blizine poravnao na 1:1.

Zvezda je nastavila da dominira, Bukari promašio još jednu kolosalnu šansu u 31. minutu, ali nije Olajinka. Nigerijac je do drugog gola stigaou 34, a sjajno mu je asistirao mladi Šljivić, a napadač Zvezde poslao loptu pod prečku – 1:2.

Radnički se nije predavao posle ovih golova. Greška Kange u 37. minutu koju je ispravio golman Glazer, bila je uvod u izjednačenje koje je doneo Činedu. Posle šuta nezgodnog Viždija lopta mu je došla u noge na petercu, pa je iz okreta pogodio gol Zvezde za novo izjednačenje – 2:2.

Zvezda je na poluvreme ipak otišla s prednošću od jednog gola, a najzaslužniji je Mirko Ivanić. I pored svih skupocenih pojačanja koja su stigla u Zvezdu, momak iz Bačkog Jarka i dalje rešava utakmice. Kao Mesi se prošetao kroz odbranu Radničkog i samo gurnuo loptu u mrežu za 3:2. Poezija.

Mogla je Zvezda do isteka jednog časa igre da vodi i ubedljivije, ali su se domaćini odbranili posle pokušaja Ivanića u 56. i Olajinke koji je izblokiran u poslednjem trenutku u 58. minutu.

Ipak, sve je rešeno u 64. minutu kada smo videli još jedan prelep pogodak Ivanića. Sjajno je šutirao sa 14-15 metara, a svemu je kumovala velika greška jednog veziste Radničkog koji je olako ispustio loptu. Bukari ju je idealno dodao do Ivanića koji ne greši – 2:4.

Zvezda je u poslednjih pola sata spustila gas. Imala je šansu za još koji pogodak, ali se Radnički dobro branio i pretio iz kontri. Kada je glavni sudija pkazao da je do kraja ostalo još šest minuta, gosti su se opustili i platili cenu još jednim primljenim golom.

Igrao se 93. minut, Zorić je prevario nekoliko igrača Zvezde na petercu i pogodio je za 3:4. Samo za čast.

Čudo se do kraja meča nije desilo, a pored sjajne role Mirka Ivanića u redovima Beograđana treba istaći i partiju mladog Jovana Šljivića koji je upisao dve asistencije.