Aleksandar Dragović i fudbaleri Crvene zvezde podižu šampionski pehar posle pobede nad Čukaričkim u poslednjem kolu Superlige Srbije. Fudbal, Crvena zvezda, Superliga Prvenstvo Srbije, Cukaricki
Aleksandar Dragović i fudbaleri Crvene zvezde podižu šampionski pehar, Foto: MN Press/Marko Metlaš

Zvezda sa 4 gola proslavila titulu: Marakana ovacijama ispratila kapitena

Crvena zvezda je ubedljivim trijumfom 4:1 protiv Čukaričkog u poslednjem meču sezone stavila tačku na još jednu trofejnu sezonu. U spektakularnoj slavljeničkoj i svečarskoj atmosferi na stadionu “Rajko Mitić” na najbolji mogući način je završena sezone u kojoj je osvojena četvrta “dupla kruna” u nizu.

Bio je ovo i poslednji meč za kapitena Aleksandra Dragovića u crveno-belom dresu. Kako je najavljeno, iskusni štoper i miljenik navijača napušta klub posle 3 sezone i vratiće se u rodni Beč, gde će zadužiti dres matične Austrije i tu završiti karijeru.

Zbog toga je ovo bilo jedno emotivno veče za sve zvezdaše, a pogotovo njih preko 30.000 koji su došli da uveličaju ceo spektakl i proslave 7. titulu u nizu.

Pre početka meča je treneru Vladanu Milojeviću uručeno priznanje za 200. meč na klupi crveno-belih.

trener Crvene zvezde na utakmici Superlige Prvenstva Srbije protiv Cukarickog na stadionu Rajko Mitic, Beograd, 25.05.2024. godine Foto: Marko Metlas Fudbal, Crvena zvezda, Superliga Prvenstvo Srbije, Cukaricki

Iako je sve odavno bilo poznato, jasno je da su domaći želeli pobedu da njome ukrase ovu sezonu i ne razočaraju svoje navijače. Uprkos tome što se možda manje pratilo šta se događa na terenu, a više se pevalo i slavilo u čast voljenog kluba.

Ali nije počelo kako treba jer su “brđani” šokirali sve na stadionu. U 16. minutu je Rogan glavom pogodio mrežu Glazera za vođstvo gostiju.

Uozbiljilo je to izabranike Vladana Milojevića koji su krenuli da opsedaju gol Čukaričkog, takoreći “visio je gol” u vazduhu i bilo je pitanje trenutka kada će se desiti izjednačenje. A ono je usledilo u 32. minutu. Sjajna lopta Kange za Mimovića, a ovaj nesebično vraća Olajinki koji trese mrežu.

Činilo se da će kompletni preokret se dogoditi i pre poluvremena, ali to se nije desilo, iako je još jedna lopta završila u mreži Čukaričkog. Ipak, poništen je zbog ofsajda.

Ali bilo je jasno da ukoliko u istom ritmu nastave, crveno-beli će sve rešiti u drugih 45 minuta. I to se dogodilo, a opet je Olajinka bio strelac. Povratna lopta Kataija i Nigerijac stiže do dvocifrenog broja golova u sezoni.

U 78. minutu je Naser Điga, koji je pre nekoliko dana postao i definitivno igrač Zvezde, nakon što je otkupljen njegov ugovor od Bazela, zatresao mrežu za 3:1. I najlepše se dogodilo na kraju. Žan-Filip Kraso u 89. minutu postiže najlepši pogodak na meču i time stavlja tačku na i.

Inače, poseban momenat se dogodio u 59. minutu kada je cela Marakana ustala i ovacijama pozdravila Dragovića. Milojević je tada odlučio da kapitena izvede iz igre kako bi ga zvezdaši pozdravili i to se i dogodilo.

Umesto njega je ušao Nemanja Milunović, još jedan veteran koji napušta klub (kao i rezervni golman Zoran Popović).

Po završetku meča je nastavljeno slavlje i održano svečano uručenje medalja i šampionskog pehara fudbalerima Zvezde. Proslave će se kasnije preseliti na Kalemegdan, gde će biti prisutni i igrači i stručni štab.

Da ne zaboravimo da pomenemo da se po prvi put u Superligi Srbije na ovom meču dogodilo da je pravdu delila kompletno ženska sudijska ekipa na čelu sa Jelenom Cvetković.