Vojvodina zvezda Osman Bukari

Zvezda se mučila, ali pobedila u Novom Sadu: Bukari igra kao u transu

Crvena zvezda je savladala Vojvodinu 2:1 u okviru 16. kola Superlige. Prvi meč posle reprezentativne pauze i nastavak sezone u kojoj crveno-beli “jure” Partizan završen je pobedom gostiju iz Beograda

Podsećamo crno-beli su i dalje prvi na tabeli domaćeg šampionata sa tri boda prednosti u odnosu na večitog rivala.

Deset godina je prošlo od Zvezdinog poslednjeg poraza u Novom Sadu, a ni sad nije ništa drugačije. Prvi gol za Zvezdu postigao je Osman Bukari u trećem minutu utakmice, kada je gol brzonogog napadača podsetio na onaj protiv Jang Bojsa u Ligi šampiona. Kada je iz mrtvog ugla zatresao mrežu Švajcaraca na isteku regularnog dela meča, tako je i danas u Novom Sadu iz gotovo nemoguće situacije zatresao mrežu Vojvodine.

Samo 10 minuta kasnije Vojvodina je došla do poravnanja rezultata, kada je gol za domaćina u 13. minutu postigao Milosavljević, dugo se situacija pregledala zbog ofsajda, međutim gol je bio priznat.

2:1 je na semaforu stajalo od 27. minuta pa sve do kraja utakmice, a ispostaviće se pobedonosan gol za Zvezdu dao je ponovo Osman Bukari.

Vojvodina zvezda 1

Sastavi:

VOJVODINA (4-2-3-1): Carević – Lazarević, Jeličić, Crnomarković, Giorbelidze – Salgueiro, Milosavljević – Radulović, Zukić, Malbašić – Vukanović.

CRVENA ZVEZDA (4-1-4-1): Glazer – Nedeljković, Điga, Dragović, Nikolić – Stamenić – Bukari, Kanga, Hvan, Ivanić – Endijaje.

UŽIVO:

II poluvreme:

Kraj meča – Crvena zvezda upisala je važnu pobedu u Novom Sadu rezultatom 2:1

90. minut – Haos pred klupom Vojvodine. Trener Vojvodine Ranko Popović zadržavao je jednog saradnika koji je upravo isključen zbog dobacivanja sudiji. Ljuti su opet bili Novosađani zbog jedne odluke Milana Ilića na sredini terena i on je nakon burne reakcije sa klupe pokazao crveni.

63. minut – Preti Kanga. Udličan udarac Gabonca sa oko 20 metara i odbrana Lazara Carevića, pokazuje 33-godišnji Afrikanac šta mu je uža specijalnost.

Menja Ranko Popović – Mihajlo Ivanović menja Mihajla Radulovića, a Uroš Nikolić Filipa Malbašića. Nekoliko minuta ranije svoje igrače menjao je i Barak Bahar. Šerifa Endijajea i Marka Stamenića zamenili su Jovan Mijatović i Srđan Mijailović.

Vojvodina zvezda

48. minut – Najveća prilika za Vojvodinu od izjednačujućeg pogotka Zvezde. Šutirao je Norman Kembel iskosa sa oko 12,13 metara, ali je Omri Glazer zatvorio ugao i spasao Zvezdu.

I poluvreme:

Kraj prvog poluvremena – Zvezda vodi posleprvih 45 minuta. Dva gola za Beograđane postigao je fantastični Oman Bukari, dok je gol za Vošu delo Milisavljevića.

27. minut – GOOOL! Ponovo je Osman Bukari nepremostiva prepreka za Vojvodinu, međutim sada je do gola stigao nakon loše reakcije jednog od štopera ovosadske ekipe

13. minut – GOOOL! Izjednačila je Vojvodina! Brzo su se domaći vratili u meč. Milisavljević je primio loptu u kaznenom prostoru i udarcem po zemlji lako savladao Glazera. Dugo se gledalo da li je ofsajd, međutim sudija je pokazao na centar.

ofsajd
IZVOR: TV ARENA SPORT/SCREENSHOT

11. minut – Prečka Hvanga. Umalo da Južnokorejac zatrese mrežu Carevića u 11. minutu, jedan od najlepših poteza azijskog veziste od dolaska u Zvezdu.

3. minut – GOOOL! Crveno-beli su poveli od samog starta, gol za Zvezdu poostigao je Osman Bukari.

Koji je utrčao u kazneni prostor Vojvodine po desnoj strani i iz “mrtvog” ugla pogodio za rano vođstvo Beograđana u Novom Sadu! Gol sličan ovom na Marakan protiv Jang Bojsa za 2:2.