fudbaler Crvene Zvezde na utakmici Mocart Superlige Srbije protiv Radnickog na stadionu Rajko Mitic, Beograd 30.09.2023. godine Foto: Ivica Veselinov / MN PRESS FUDBAL, FOOTBALL, FK CRVENA ZVEZDA, RADNICKI NIS, MOZZART SUPERLIGA, PRVENSTVO SRBIJE, NATIONAL CHAMPIONSHIP
Mirko Ivanić (Foto: MN press)

Zvezda šutirala 28 puta, dala samo gol: Heroj Ivanić, skupoceni Šerif ni da opali (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnički iz Niša na Marakani sa 1:0 u desetom kolu Superlige, a pogodak odluke postigao je Mirko Ivanić u 13. minutu.

Publika na najvećem srpskom stadionu gledala je 90 minuta “viktorija” u kojoj crveno-beli nisu muški ni opalili, uprkos dominaciji. Tako je već godinama. U Zvezdu dolaze skupocena pojačanja, a utakmice u Superligi najčešće rešava tihi momak iz Bačkog Jarka.

I verčeras je bio dovoljno skoncentrisan i spretan da posle odbitka i traljavih udaraca saigrača, ubaci glavom loptu u mrežu protivnika. Za tri boda…

Zvezda je kontrolisala meč, mogla i ubedljivije da slavi, ali opšti utisak je da nije napravljena najbolja uvertira pred veoma važan meč protiv Jang Bojsa u Ligi šampiona koji se igra u sredu.

Ivanić je osim gola pogodio i prečku, dok je skupo plaćeni napadač Šerif Endiaje dva puta loše šutirao iz dobrih prilika, pa je čak dobio i zvižduke navijača sa tribina.

Radnički je umalo kaznio sve promašaje Beograđana u 89. minutu kada je sjajnu šansu imao Švajcarac Filip Fraj, ali je njegov šut nekako zaustavio golman Glazer.

Zvezda sada ima 18 bodova i na trećoj je poziciji, dok su Nišlije na 14. mestu sa sedam bodova.

U prvom meču današnjeg programa, Čukarički je kao gost pobedio Spartak u Subotici sa 3:0. Golove za gostujući tim postigli su Luka Adžić u 13, Igor Miladinović u 25. i Đorđe Ivanović u 76. minutu.

Iznenađenje dana su priredili fudbaleri Mladosti iz Lučana koji su otkinuli bod lideru TSC-u u nadoknadi vremena. Gosti iz Bačke Topole poveli su golom Miloša Pantovića u 28. minutu, a izjednačio je Janko Tumbasević u 90+2. minutu.