fudbaler Crvene zvezde na utakmici Superlige Prvenstva Srbije protiv Zeleznicar Pancevo na stadionu Rajka Mitica, Beograd, 14.04.2024. godine Foto: Marko Metlas Fudbal, Crvena zvezda, Superliga Prvenstvo Srbije, Zeleznicar Pancevo
Šerif Endijaje (Foto: MN press)

Zvezda trojkom potvrdila prolećnu dominaciju: Železničare udario “brzi voz” na Marakani (VIDEO)

Crvena zvezda je lako stigla do šeste vezane pobede u prvenstvu kojom je potvrdila prvo mesto u Superligi uoči plej-ofa. Pretposlednji tim na tabeli Železničar iz Pančeva držao se nekih 44 minuta na Marakani, a onda doživeo brodolom i poraz od 3:0.

Strelci za crveno-bele bili su Ivanić u 45, Endijaje u 72. i Olajinka u 86. minutu, pa aktuelni šampion ulazi u plej-of sa prvog mesta i već naredne subote ga očekuje večiti derbi protiv Partizana u kojem bi mogao da napravi ogroman korak ka sedmoj uzastpnoj tituli prvaka države.

Bolja igra se domaćinu isplatila tek u poslednjem minutu prvog dela kada je na centaršut Bukarija sa leve strane odlično glavom reagovao Ivanić i smestio loptu u mrežu. Prethodno su zbog sudara glavama u kazenom prostoru Železničara ostali da leže Endijaje i Obradović, ali igra nije bila prekinuta.

Izgledala je Zvezda bolje u drugom poluvremenu. Brže je išla lopta u napadima domaćina, ali je bolja realizacija falila da se utakmica reši. Veliku priliku da razreši dileme oko pitanja pobednika propustio je Hvang, koji je loše zahvatio loptu i poslao je visoko iznad prečke posle asistencije Olajinke.

Magiko opet rešio meč

Odmah zatim u igru je ušao Aleksandar Katai i uzeo stvari u svoje ruke. Tek što je kročio na teren Zvezdin Magiko je prefektnim centaršutem uposlio napadača Šerifa Endiajea, koji je postigao drugi gol za crveno-bele i rešio pitanje pobednika.

Mogao je Katai i sam da se upiše u listu strelaca, ali je u 78. minutu pogodio stativu. Konačan rezultat postavio je Nigerijac Piter Olajinka u 86. minutu posle asistencije mladog Jovana Šljivića.

Zvezda je tako stigla do nove pobede, a već osam utakmica (od večitog derbija u martu) nije primila gol (računajući i prijateljsku sa Zenitom i Kup protiv Vršca) pa zaista sa velikim motivom dočekuje sledeći vikend i okršaj sa crno-belima (subota, 18 časova).