Zvezda ubedljiva u Novom Pazaru – trener domaćih ljut: “Ovo nema veze sa fudbalom” (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ubedljivo kao gosti ekipu Novog Pazara u premijernom meču 21. kola Superlige sa 3:0, ali će pojedine sudijske odluke ponovo otovriti polemiku u srpskom fudbalu.

Sve je faktički bilo gotovo posle prvih 45 minuta igre kada su Beograđani stekli dva pogotka prednosti preko Dragovića i Kange, da bi u 81. Šerif Endiaje stavio tačku na ubedljiv trijumf šampiona Srbije.

Lako su crveno-beli došli do prednosti, Kanga je u devetom minutu izveo slobodan udarac sa desne strane, pravo na glavu kapitena crveno-belih, koji je postigao drugi pogodak u sezoni.

Drugi gol na meču postigao je Gelor Kanga iz jedanaesterca u 40. minutu. Prethodno je mladi Sremečević imao dobru šansu za prvenac u crveno-belom dresu u 36, ali se nije najbolje snašao.

Malo posle te situacije, prema mišljenju glavnog sudije Danila Nikolića i arbitara u VAR sobi, fudbaler domaćih Momčilović načinio je prekršaj nad Naserom Đigom u šesnaestercu.

Dugo je trajala VAR provera ove situacije, više od pet minuta, ali je na kraju Kanga dobio priliku da duplira prednost svog tima, što je i učinio.

Zvezda je dominirala i kontrolisala dešavanja i u drugom poluvremenu. Šut Kange u 76. minutu bio je uvod u treći gol koji je dao rezervista Šerif Endijaje u 81. Posle kornera, Điga je zahvatio volej, a Senegalac skrenuo loptu u mrežu i postavio konačnih 3:0.

Inače, zbog ranijih divljanja navijača Novog Pazara, ovaj meč je odigran bez prisustva publike i to je bila peta utakmica bez gledalaca za ovaj klub.

Matić besan: “Neću da pričam o fudbalu”

Trener Novog Pazara Igor Matić bio je ljut posle meča, verovatno zbog dosuđenog VAR penala u prvom poluvremenu.

– Ja ne bih ništa da pričam o utakmici. Sve ste videli bio je TV prenos, kamere, ne bih da prčam o fudbalu – kratko je prokomentarisao Matić posle utakmice, vidno nezadovoljan.