(Foto: Printscreen/You Tube/Zvezda TV)

Zvezda upisala i četvrtu pobedu na Kipru: Lučanci pali za poluvreme, deca se nameću

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su lučansku Mladost u pretposlednjoj prijateljskoj proveri na Kipru sa 2:0, a meč je rešen već posle 45 minuta kada je šampion Srbije poveo golovima Šljivića i Šerifa Endiajea.

Ekipa Vladana Milojevića povela je u 16. minutu. Lučić je poslao loptu Šljiviću, a ovaj se oslobodio čuvara i pogodio mrežu Stamenkovića. Bio je to drugi gol Šljivića na pripremama.

Prednost je duplirao senegalski napadač Endiaje u 16. minutu. Radojević je centrirao sa leve strane, a Endiaje je sa nekih 10-ak metara glavom smestio loptu u dalji ugao Stamenkovićevog gola.

Crveno-beli su bili bolji tim tokom cele utakmice, dok je Mladost zapretila samo jednom na ovom meču i to preko Veličkovića neprecizno tek u drugom poluvremenu.

U nastavku je ritam opao, bilo je i izmena, a uzbuđenja su izostala. Zvezda je meč završila sa igračem manje, pošto je u 88. minutu isključen Marko Stamenić.

Mladi Radojević, Lučić i Šljivić dobili su važne uloge na ovom meču, a treba posebno naglasiti partiju Viktora Radojevića, koji se ozbiljno nameće na poziciji levog beka.

Naziru se obrisi rada Vladana Milojevića

Zvezda deluje potpuno drugačije u defanzivi u odnosu na prvi deo sezone, tako da se obrisi rada Vladana Milojevića već sada naziru.

– Ono što me raduje je da uvek pravimo mali pomak unapred i to je ono što nam treba. Pristup igri je nešto što me zaista raduje. Imam poverenje u sve igrače, moj posao je da izvučem 100 odsto iz svakog. Imaju kvalitet, samo je poenta da nađemo i izvučemo njihov maksimum – rekao je posle meča trener crveno-belih Vladan Milojević.

Vladan Milojević; Foto: MN Press

Ovo je bila četvrta kontrolna utakmica Crvene zvezde na pripremama na Kipru i četvrta pobeda. Prethodno su savladani Spartak iz Subotice (3:1), mađarski Zalaegeršeg (1:0) i kiparsku Hloraku (3:2).

Crveno-beli će poslednji meč na Kipru odigrati 1. februara protiv bugarskog Boteva.