fudbaler Crvene zvezde na utakmici Mocart Superlige protiv Partizana, na stadionu Rajko Mitic, Beograd, 09.03.2024. foto: Marko Metlas Fudbal, 172. derbi, Partizan, Crvena zvezda, derbi, Superliga
Šerif Endijaje (Foto: MN Press/Marko Metlaš)

Zvezdin Šerif raspucan, dao ga i “mali Lane”: Crveno-beli klinci položili ispit protiv premijerligaša (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Soči sa 2:0 u prvoj utakmici na Letnjem kupu u Sankt Peterburgu. Crveno-beli su pitanje pobednika rešili u finišu prvog poluvremena golovima Šerifa Endijajea u 39. i Lazara Jovanovića u 44. minutu.

Bila je ovo adekvatna provera za ovu fazu priprema u kojoj je akcenat još uvek na kondiciji. Reprezentativci Spajić i Stojić su i dalje na odmoru posle EURO, Ivanić je dobio slobodno zbog rođenja deteta, a trener Vladan Milojević nije koristio Izraelca Glazera i Nigerijca Olajinku.

Hvang se tek priključio pripremama i očekuje se kao starter tek u ponedeljak protiv Zenita, a Endijaje koji je imao nekoliko treninga više, poveo je napad i nastavio da igra dobro od dolaska Milojevića.

I upravo je Šerif posle odlične asistencije Dalsija u 38. minutu izbegao ofsajd zamku, zaobišao golmana i pogodio za 1:0. Novajlija iz Vojvodine Lazar Jovanović, sin legendarnog reprezentativca Milana Laneta Jovanovića u finišu prvog dela je povećao na 2:0.

Soči je imao više od igre u većem delu meča, ali je bolje prilike propuštala Zvezda. Rezervista Maksimović je u poslednjim trenucima imao lepu šansu da povisi na 3:0, ali je šutirao neprecizno.

Zvezda je na ovom meču nastupila u sastavu: Guteša – Mimović, Điga, Leković, Rodić – Dalsio, Šljivić, Katai, Ilić – Jovanović, Šerif. Igrali su još: Hvang, Kanga, Draškić, Radojević, Sremčević, Đurić, Knežević, Milosavljević, Gordić, Maksimović, Anan i Kabić.

Crveno-beli drugi meč na turniru igraju protiv domaćina Zenita u ponedeljak 8. jula od 18.30 časova, a turnir zatvaraju utakmicom protiv argentinskog Taljaresa, 12. jula od 17 časova.