Barak Bahar trener Crvene Zvezde na utakmici UEFA Lige Sampiona protiv Lajpciga na stadionu Rajko Mitic, Beograd 07.11.2023. godine Foto: Ivica Veselinov / MN PRESS FUDBAL, FOOTBALL, UEFA CHAMPIONS LEAGUE, LIGA SAMPIONA, CRVENA ZVEZDA, RED STAR, RB LEIPZIG, RED BUL LAJPCIG
Barak Bahar; Foto: MN Press/Ivica Veselinov

Zvezdin trener u ratnom području: Bahar jedva dočekao da ode u Izrael

Barak Bahar je mesecima unazad pričao da mu nedostaje porodica i da ih isto toliko nije video. I konačno su se stvorili uslovi za to. Kako prenosi “Sportklub”, trener Crvene zvezde je napustio Beograd i otputovao u rodni Izrael. Biće to prvi put od početka ratnog stanja u toj zemlji da je Barak Bahar poseti.

Nije poznato koliko će izraelski strateg tamo ostati, ali ne bi trebalo da to bude duže od četiri dana. Jer, za petak je zakazan prvi trening crveno-belih, kada će početi pripreme za finiš jesenje polusezone.

Crvena zvezda će kroz dva vikenda igrati protiv Vojvodine u Superligi Srbije, a onda i protiv Jang Bojsa u Ligi šampiona. Biće to verovatno ključni mečevi za njegov posao.

Navijače Crvene zvezde može da raduje što će Bahar biti, sasvim sigurno, raspoloženiji i srećniji nakon susreta sa porodicom. Sve ćemo videti kada se bude vratio. Nadamo se, bezbedan i bez problema.

Mijatović sačuvao Baharu posao, opet

Crvena zvezda je u 15. kolu Super lige Srbije uz mnogo muke uspela da savlada Železničar u Pančevu rezultatom 2:1. Igrači Baraka Bahara došli su do izuzetno važne pobede posle preoktreta.

Zvezda je na poluvremenu imala zaostatak od jednog gola razlike (1:0), a gol za Pančevce postigao je Lazar Romanić nekadašnji igrač crveno belih u 15. minutu susreta.

Nije Zvezda izgledala najbolje nakon prvog dela igre pa je već od starta drugog poluvremena Barak Bahar u igru uveo Mirka Ivanića i Jovana Mijatovića. Ta odluka se pokazala kao klučna, pošto su upravo njih dvojica bili strelci za crveno-bele.

Prvo je u 61. minutu mrežu Živkovića zatresao Mirko Ivanić, a u 77. minutu posle centaršuta Kange mladi Mijatović je postigao pobedonosni gol za 2:1. Crveno-beli upisali su nova tri boda i nalaze se na drugom mestu sa 34 boda. Železničar je prekinuo niz od tri utakmice bez poraza, 15. su na tabeli sa 11 bodova.