fudbaleri Crvene zvezde slave osvajanje Kupa Srbije protiv Vojvodine na stadionu Lagator Loznica 21.05.2024. godine Foto: Marko Metlas Fudbal, Crvena zvezda, Finale Kup Srbije, Vojvodina
Fudbaleri Crvene zvezde su osvojili Kup Srbije, Foto: MN Press/Marko Metlaš

Zvezdina “dupla kruna” u spektaklu na Lagatoru: Ivanić “uništio” bivši klub, nokautirani Spajić junak

Dupla kruna, četvrta u nizu za Crvenu zvezdu, a prva u trenerskoj karijeri za Vladana Milojevića. U finalu Kupa Srbije na novoizgrađenom stadionu “Lagator” u Loznici fudbaleri šampiona su pobedili Vojvodinu 2:0.

Na osnovu svega viđenog u ovom meču koji je bio sjajan, što se mora priznati, i odigran u izuzetnoj atmosferi uz povremene incidente navijača, može se reći da je beogradski tim zasluženo došao do drugog pehara u sezoni.

Možda su bili bolji upravo za ta dva gola (iako su ih postigli još tri) kako piše u krajnjem rezultatu na semaforu.

Ivanićeve igrarije i čelična glava Spajića

Heroj je bio Uroš Spajić, a igrač utakmice Mirko Ivanić. Prvi j na početku drugog poluvremena doživao klasičan nokaut pri sudaru sa golmanom Carevićem. Čak je čini se ostao bez svesti, ali je uspeo da se oporavi i nekih desetak minuta kasnije da postigne taj drugi gol.

fudbaler Crvene zvezde na utakmici finala Kupa Srbije protiv Vojvodine na stadionu Lagator Loznica 21.05.2024. godine Foto: Marko Metlas Fudbal, Crvena zvezda, Finale Kup Srbije, Vojvodina

Drugi, inače bivši igrač Vojvodine, je bio glavni igrač pobedničkog tima na terenu. Ne samo što je postigao prvi gol na meču, već i zato što je svaki opasni napad svoje ekipe kreirao upravo on.

Tako je bilo i početkom prvog poluvremena kada svoje šanse nisu iskorištavali Stamenić, Bukari i Endijaje. A isto tako i kod poništenih pogodaka je bio pokretač akcija.

Endijaje na kraju nije imao sreće jer su mu dva pogotka na ovom meču poništeni zbog ofsajd pozicija u kojima su odlučivali milimetri. Treći gol je poništen Bukariju takođe zbog nedozvoljene pozicije.

Piksijev Orao i bivši zvezdaši tragičari Vojvodine

Ni Novosađani nisu bili bez šansi u ovom meču i može se reći da su sami krivi za krajnji poraz. Vukanović je u 3. minutu već promašio 1 na 1 protiv Glazera.

Novopečeni član reprezentacije Srbije, tinejdžer Ivanović, je propustio najbolju priliku za “lale” baš pre nego što je Zvezda postigla prvi gol. Imao je još neke dobre situacije koje se nisu završile udarcem.

fudbaler Vojvodine na utakmici finala Kupa Srbije protiv Crvene zvezde na stadionu Lagator Loznica 21.05.2024. godine Foto: Marko Metlas Fudbal, Crvena zvezda, Finale Kup Srbije, Vojvodina

U drugom poluvremenu najbolju šansu iz koje je mogao da da nadu svom timu je propustio Andrija Radulović.

Vukanović je ipak uspeo da postigne gol i to fantastičan, najlepši u ovom finalu, ali prekasno. Bilo je to već u 8. minutu sudijske nadoknade. Nominalni gosti nisu imali dovoljno vremena da dođu do izjednačenja.

Zvezda TSC-u obezbedila grupu Lige konferencija

Porazom u finalu Kupa Vojvodina je ispustila priliku da obezbedi kvalifikacije za Ligu Evrope. Trijumf Zvezde je omogućio TSC- da ide u plej-of za Ligu Evrope i time mu je obezbeđeno mesto u grupnoj fazi Lige konferencija.

“Lale” u poslednjem kolu plej-ofa Superlige Srbije će morati da, osim pobede nad Mladosti, se nadaju i porazu Radničkog iz Kragujevca od Partizana. Kragujevčani imaju 2 boda više na tabeli na 4. mestu koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope. Ko bude bio peti ići će u kvalifikacije za Ligu konferencija.

Crvena zvezda – Vojvodina 2:1

Crvena zvezda: Glazer – Mijailović, Spajić, Dragović, Rodić – Hvang, Stamenić – Bukari, Ivanić, Olajinka – Endijaje.

Vojvodina: Carević – Lazarević, Crnomarković, Korać, Đorđević – Petrović, Savićević – Ivanović, Zukić, Seri – Vukanović.

Uživo:

II poluvreme

90+8 – GOOOL! Kakav pogodak Alekse Vukanovića. Nemoćan je bio Omri Glazer kojim daje nadu u poslednjih manje od dva minuta.

82. minut – Drugi gol Šerifa Endijajea u finalu je poništen! Ponovo je posle gledanja snimka u VAR sobi odlučeno da se poništi i treći gol crveno-belih na ovom meču. Ponovo je napadač Zvezde za nekoliko centimetara bio u ofsajdu, tačnije njegovo stopalo.

78. minut – Nova odbrana Omrija Glazera. Zaustavio je nezgodan šut Radulovića iako je lopta usput zakačila jednog igrača Zvezde. Vojvodina je u poslednjih desetak minuta opasnija i više napada.

70. minut – Treći zicer promašuju igrači Vojvodine. I to ponovo bivši igrač Zvezde. Ovog puta je Andrija Radulović promašio sa nekoliko metara čitav gol. Bilo je teže promašiti okvir gola iz ove pozicije nego pogoditi.

66. minut – GOOOL! Kakva igra sudbine. Uroš Spajić glavom trese mrežu nešto više od 10 minuta nakon što je doživeo klasičan nokaut u sudaru sa golmanom Carevićem. Ostao je bio i bez svesti, ali se vratio k sebi i na teren i onda posle kornera Hvanga donosi velikih 2:0 svom timu.

61. minut – Novi poništen gol Zvezde! Ovog puta je Bukari zatresao mrežu, ali se ispostavilo da je prethodno bio u ofsajdu u trenutku kad je Hvang šutirao, a lopta se odbila do njega. VAR soba je potvrdila ispravnu odluku pomoćnog sudije.

56. minut – Pridigao se Spajić i došao svesti, ali je sa lekarskom ekipom izašao van terena. Videćemo da li će uspeti da nastavi meč ili će Vladan Milojević morati da izvrši izmenu.

54. minut – Opasna situacija pred golom Vojvodine. Dramatične scene poysle sudara Uroša Spajića i golmana Carevića. Obojica su pali, a čini se da je defanzivac Zvezde ostao bez svesti. Odmah su pritrčali igrači da ga okrenu na stranu kako bi sprečili da proguta jezik dok je sudija pozvao obe lekarske ekipe da hitno utrče na teren.

47. minut – Prekinuta je utakmica! Navijači Crvene zvezde su zapalili baklje i zasuli teren iza gola Vojvodine brojnim rolnama toalet papira. Jedna od rolni je verovatno pogodila golmana Carevića u glavu koji je pao na travu i ostao da leži.

Lekarska ekipa je ušla na teren kako bi mu ukazala pomoć i on se posle nekoliko minuta pridigao. Tu je došao i kapiten Zvezde, Aleksandar Dragović, koji je otišao do navijača svog kluba kako bi ih upozorio da više ne ubacuju ništa na teren kako ne bi došlo do pražnjenja tribine. Ostali igrači Zvezde pomažu redarima da se ukloni papir sa terena.

I poluvreme

45+6. minuta – Kraj prvog poluvremena! U nadoknadi se dogodio još jedan opasan šut ka golu Omrija Glazera. Pokušao je Seri sa oko 25 metara i odlično šutirao, ali je lopta prošla tik pored mesta gde se spajaju stativa i prečka.

45. minut – Ipak nema gola! Posle provere u VAR sobi poništen je pogodak Endijajea. Centimetri su bukvalno odlučivali, ali ispravna odluka. Na početku akcije jedan od igrača Zvezde je bio u ofsajdu. Ostaje 1:0 za Zvezdu.

40. minut – Nova lopta u mreži Novosađana. Ponovo napad po levoj strani i centaršut. Ivanić sjajno proigrava Rodića koji ubacuje po zemlji, a Endijaje fenomenalno uspeva da prosledi loptu u gol. Blickrig beogradskog kluba za 2:0.

38. minut – Dok je trajala proslava gola navijači Vojvodine koji su smešteni iza gola njihovog tima su ubacivali predmete na teren. Zbog toga sudija Ilić nije želeo da dozvoli nastavak meča, pa je kapiten Zukić morao da ide da moli Firmaše da prestanu s takvim ponašanjem.

37. minut – GOOOL! Evo odmah kazne na drugoj strani. Najbolji igrač Zvezde u dosadašnjem toku utakmice, Mirko Ivanić, postiže gol protiv bivšeg kluba. Ubačena lopta Stamenića na Endijajea koji je spušta ka Ivaniću, loša reakcija Crnomarkovića i Ivanić to koristi da prosledi loptu u mrežu.

35. minut – Kakva šansa za Vojvodinu. Čini se da nije bilo ofsajda i najbolja prilika za celoj utakmici. Novopečeni reprezentativac Srbije, Ivanović, se sjajno ubacio iza leđa odbrane Zvezde, imao 1 na 1 sa Glazerom, ali šutira loše, pored stative.

Novopečeni reprezentativac Srbije Ivanović promašuje zicer, Foto: MN Press/Marko Metlaš

23. minut – Evo novog šuta na gol Carevića koji brani odličan udarac Hvanga iz daljine. U nastavku je bilo opasno i na suprotnoj strani, ipak bez šuta igrača Vojvodine. Vukan Savićević je signalizirao sudiji da je lopta igrača Zvezde udarila u ruku, ali sudija Ilić nije reagovao.

13. minut – I najbolja prilika na meču za beogradski tim. Sada je Bukari imao zicer, sam je izašao oči u oči sa golmanom, ali sa nekih 6-7 metara iskosa šutira pored desne stative.

12. minut – Još jedan opasan napad Zvezde, ponovo po levoj strani preko Ivanića. Sad je u šesnaestercu našao Stamenića, ali on loše šutira i lopta ide pored gola.

10. minut – Nova uzbuđenja pred golom Vojvodine. Izgubili su igrači Vojvodine loptu na 30 i nešto metara i igrači Zvezde su dobili priliku za napad na nepostavljenu odbranu. Lopta je otišla na desnu stranu, centrirao je Ivanić, ali je loše zahvatio loptu Endijaje. Potom ona dolazi do Bukarija koji je vraća na peterac, ali opet Endijaje ne uspeva da dođe do nje, ovog puta nogom.

7. minut – Evo i prvog šuta crveno-belih iz Beograda ka Carevićevom golu. Ivanić je sa leve strane prosledio loptu, Stamenić je prepustio Bukariju, ali loš šut reprezentativca Gane, iako je bio sam. Lopta je otišla visoko preko gola.

3. minut – Odlična prilika za Vojvodinu. Bivši igrač Crvene zvezde, Aleksa Vukanović, imao je 1 na 1 sa Omrijem Glazerom, ali golman beogradskog kluba je uspeo da zaustavi njegov šut. Pršti u ovim uvodnim minutima, Novosađani jasno pokazuju da se neće braniti, već da žele da se nadigravaju sa šampionom.

– Stali su kiša i grad, kao i grmljavina. Tako da je sada oko 20 stepeni na stadionu i čini se da su uslovi za fudbal vrlo dobri.