Rutinska pobeda crveno-belih (Foto: Printscreen/You Tube/FK Crvena zvezda)

Zvezdina treća “recka” na Kipru, Milojević poručuje: “Ima još stvari koje moramo da popravimo”

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Spartak iz Subotice sa 3:1 u trećoj prijateljskoj proveri na pripremama na Kipru. Posle mađarskog Zaelgerešega (1:0) i kiparske Hlorake (3:2), crveno-beli su savladali i rivala iz Superlige, s tim da na drugom meču nisu uspeli da sačuvaju mrežu.

Prvo poluvreme obeležio je pogodak Vladimira Lučića u 23. minutu, dok su u nastavku strelci za crveno-bele bili Lazar Nikolić u 46. i Jovan Mijatović iz jedanaesterca u 65. Počasni pogodak za Subotičane dao je iskusni Vojo Ubiparip u 81. minutu.

– Dobra provera za nas, sigurno. Izlazimo iz teškihi napornih treninga, ima dosta elemenata, dosta stvari da analiziramo i otklonimo na sledećim treninzima. Drugi deo prvenstva je mnogo teži, svi igrači moraju da budu spremni da daju maksimum za ekipu – napomenuo je Vladan Milojević.

– Opredelili smo se danas da Mijatović i Rodić dobiju po 30 minuta. Imamo igrače koji se vraćaju iz povrede, naporne su pripreme – dodao je trener aktuelnog šampiona Srbije.

Bila je Zvezda u svakom aspektu bolji rival. Kontrolisao je aktuelni šampion Srbije igru tokom meča, napadao, a do vođstva došao u 23. minutu kada je Kanga proigrao Šerifa Endiajea, a on dodao mladom Vladimiru Lučiću koji je zatresao mrežu rivala.

Treneri su kombinovali sa sastavima i pravili veliki broj izmena u drugom poluvremenu.

Znatno bolja igra crveno-belih viđena je u drugom poluvremenu, već nakon dva minuta igre Lazar Nikolić je uvećao prednost Beograđana. Napadali su i dalje igrači kluba sa Marakane, a ofanizvnu igru krunisao je u 66. minutu Jovan Mijatović koji je sa bele tačke povećao na 3:0.

Oslobodili su se Subotičani koji nisu imali šta da izgube u finišu, pa je Vojo Ubiparip u 83. minutu postavio konačnih 3:1.

Do kraja boravka na Kipru, Zvezdi predstoje dueli sa Mladošću iz Lučana (28. januar) i bugarskim Botevom (1. februar).