Barcelona's Robert Lewandowski, center, celebrates after scoring his side's 2nd goal against Alaves during a Spanish La Liga soccer match at the Mendizorroza stadium in Vitoria-Gasteiz, Spain, Sunday, Oct. 6, 2024. (AP Photo/Miguel Oses)
Radost Levandovskog i Katalonaca (Foto: Beta/AP Photo/Miguel Oses)

Zvezdo, crno ti se piše! Barsin napad prepun haubica, het-trik Levandovskog za 25 minuta

Barselona se vratila na pobednički kolosek u Primeri posle poraza od Osasune u prošlom kolu (2:4), a ceh je ove nedelje platio Deportvo Alaves, koji je pao za manje pola sata (0:3), posle het-trika fenomenalnog Roberta Levandovskog.

Igrao je iskusni Poljak kao u najboljim danima u Bajernu, a zahvaljujući njegovim golovima katalonski tim je opet pobegao najvećem rivalu na vrhu tabele za tri boda posle sedmog kola i mirno ide na dvonedeljnu reprezentativnu pauzu.

Sjajni 36-godišnji Poljak stigao je na ovom gostovanju do brojke od 10 golova u prvenstvu što je više nego što su zajedno postigli Mbape, Vinisijus, Rodrigo i Valverde iz Real Madrida.

Levandovski, dakle, nosi kući loptu sa utakmice u Alavesu, koju je obeležio i Brazilac Rafinja sa dve asistencije. Poljski veteran je mrežu protivnika pogađao u sedmom, 22. i 32. minutu, a za treći gol asistirao mu je defanzivac Erik Garsija.

Računajući sva takmičenja, Levandovski je trenutno najbolji strelac u ligama petice. Ukupno je postigao 12 golova, ispred Erlinga Halanda iz Mančester sitija (11) i Harija Kejna iz Bajerna (10).

Statističari su objavili podatak da od ukupno 12 igrača u ligama petice, koji su učestvovali u najmanje osam golova svog tima, Barselona sad ima čak trojicu – Levandovskog (8 golova i 2 asistencije), Rafinju (5+3) i Lamina Jamala (4+5).

Sjajni tim Hansija Flika imaće prilike uživo da vidi i beogradska publika i to tačno za mesec dana kada na Marakani Katalonci budu gostovali u četvrtom kolu Lige šampiona. Kako trenutno izgledaju Katalonci, kada su ozbiljni i zdravi, deluje da se Zvezdi crno piše na tom meču.

Minimalac Sevilje i kiks Atletika

Fudbaleri Sevilje slavili su u vatrenom gradskom derbiju protiv Betisa sa 1:0, i to golom iz kontroverznog VAR jedanesterca početkom drugog poluvremena. Pogodak odluke postigao je Dodi Lukebakio iz penala u 50. minutu, a Nemanja Gudelj odigrao je ceo meč za Sevilju i zaradio žuti karton.

Atletiko iz Madrida je kao gost ispustio pobedu u San Sebastijanu protiv Real Sosijedada (1:1). Vodeći gol dao je Hulijan Alvarez u prvom minutu utakmice, na asistenciju Grizmana, da bi bod domaćinu doneo Hrvat Sučić u 84. minutu.