bode glimt

Zvezdo, čuvaj se Norvežana: Bode Glimt razbio Poljake i poslao jasnu poruku šampionu Srbije (VIDEO)

Crvena zvezda je saznala da joj je rival u plej-ofu za ulazak u Ligu šampiona norveški šampion Bode Glimt, koji je ovog predvečerja kod kuće naprosto razbio poljsku Jagjeloniju. Konačan rezultat bio je 4:1 (u ukupnom skoru 5:1).

Delovalo je kao da neće to biti ovako loš dan za prvake Poljske, jer su oni već u četvrtom minutu poveli posle pokušaja Hesusa Imaza, nakon kog je loptu u svoju mrežu smestio Patrik Berg.

Međutim, od 34. do 38. minuta usledio je potpuni preokret. Prvo je Sondre Fet golčinom sa 18 metara izjednačio, da bi za 3:1 u ukupnom skoru, a 2:1 na ovom meču pogodio i Isak Mata posle asistencije Kaspera Heha.

U nastavku meča, Bode je prilično rutinski kontrolisao dešavanja na terenu, a bilo je potrebno samo da ne primi dva pogotka.

Opet je početkom drugog poluvremena sa distance bio precizan Fet, tako da je tako njegova ekipa još laganije mogla da sačeka kraj utakmice.

Na 4:1, 5:1 u ukupnom skoru povisio je Kasper Heh u 70. minutu.

Crveno-beli iz Beograda će duele sa Bode Glimtom imati 20, odnosno 28. avgusta. Tačnije, već naredne nedelje kreće nadmetanje za grupnu fazu evropske elite.