hilipp Mwene of Mainz, left, and Stuttgart's Enzo Millot challenge for the ball during the German Bundesliga soccer match between Stuttgart and Mainz in Stuttgart, Germany, Saturday, Aug. 31, 2024. (Jan-Philipp Strobel/dpa via AP)
Enco Milo (desno) strelac za Štutgart (Foto: Beta/Jan-Philipp Strobel/dpa via AP)

Zvezdo, ne brini! Štutgart ne može da se “sastavi” na početku sezone

Nema sumnje da je Štutgart od četvrtka popodne jedan od klubova koje navijači Crvene zvezde prate sa posebnom pažnjom jer je vicešampion Nemačke i rival srpskog prvaka u Ligi šampiona i to kao gost, pa se crveno-beli verovatno potajno nadaju bodovima na svom terenu u tom meču 27. novembra.

Iako do utakmice ima skoro tri meseca, Zvezda ne treba prviše da brine o “Švabama”, koje ne mogu da se “sastave” na početku ove sezone i pitanje je da li će dočekati taj meč sa istim trenerom.

Sebastijanu Henesu se verovatno “drma” klupa posle lošeg starta sezone, a tako je skoro svake godine kada se dogodi “aksident”, pa prosečan tim kao što je Štutgart zablista. Setite se Union Berlina…

Štutgart je u drugom kolu Bundeslige na svom terenu pred oko 60.000 ljudi remizirao sa Majncom (3:3) u meču u kome je “prokockao” dva gola razlike. Francuz Enco Milo je doveo “švabe” u vođstvo već u 8. minutu, a Nemac Džejmi Leveling je duplirao prednost u 15. minutu.

Smanjio je Nadim Amiri golom iz penala u 43. minutu. Džonatan Burkart je golom u 62. minutu izjednačio na 2:2, a istom igraču je 11 minuta kasnije VAR poništio gol zbog ofsajda.

Štutgart je do novog vođstva stigao u 88. minutu veoma bizarnim golom. Švajcarac Fabijen Rider je iz slobodnog udarca sa 25 metara pogodio stativu, ali je lopta pogodila golmana Majnca Robina Centnera i završila u mreži. Majnc je ipak osvojio bod golom rezerviste Maksima Lajča u 90+4. minut

Štutgart posle dva kola ima samo bod i pride poraz u Superkupu od Bajera iz Leverkuzena. Očigledno je da su belo-crveni mnogo ranjiviji od odlaska reprezentativca Valdemara Antona i prvog strelca Girasija u Dortmund. Dva igrača koja se ne mogu lako nadoknaditi.

Inače, dok se Štutgart mučio sa Majncom, Menhengladbah je kao gost savladao Bohum sa 2:0, a oba pogotka pala su u drugom poluvremenu. Isti rezultat zabeležen je i u Kilu, gde je Volfsburg osvojio ceo plen (0:2) golovima u 27. i 30. minutu.

U duelu Verdera i Dortmunda u Bremenu nije biolo golova, a gosti su poslednjih 20-ak minuta odigrali bez isključenog Kevina Šloterbeka, pa na kraju mogu da budu zadovoljni bodom. Ajntraht je u Frankfurtu savladao Hofenhajm sa 3:1 i tako došao do prvih bodova u sezoni.

U poslednjem meču subotnjeg programa, šampion Bajer Leverkuzen dočekuje Lajpcig od 18.30 časova.