Turkey's Kerem Akturkoglu celebrates after scoring his side's third goal during a Group F match between Turkey and Georgia at the Euro 2024 soccer tournament in Dortmund, Germany, Tuesday, June 18, 2024. (AP Photo/Alessandra Tarantino)
Kerem Akturkoglu (Foto: Beta/AP Photo/Alessandra Tarantino)

Zvezdo, pripazi se! Novi napadač Benfike leti kao strela koja prestiže munju i ima top u nozi

Širom Evrope i ovog ponedeljka su se igrale utakmice Lige nacija, a zanimljiva informacija za navijače Crvene zvezde je opasna forma Kerema Akturkoglua, turskog reprezentativca koji je poslednjeg dana prelaznog roka prešao iz Galatasaraja u Benfiku.

Novi krilni napadač lisabonskog velikana bio je trostuki strelac u pobedi svog nacionalnog tima nad Islandom od 3:1, a ni VAR nije mogao da ga spreči da het-trikom obeleži transfer u Portugaliju i sa velikim samopouzdanjem doputuje u Beograd na meč sa srpskim šampionom sledećeg četvrtka.

Akturkoglu je bio strelac lepih golova u drugom i 52. i 88. minutu, dok mu je pogodak iz 58. posle sjajne asistencije poništen zbog nedozvoljene pozicije u začetku akcije.

Krilni napadač je bio ubedljivo najbolji pojedinac ovog meča na šta bi stručni štab Crvene zvezde trebalo da obrati posebnu pažnju. Inače, pre dolaska u Beograd, Turčin će debitovati za Benfiku u prvenstvu Portugalije protiv Santa Klare u subotu na “Lužu”.

Francuska je u derbiju grupe A2 pobedila selekciju Belgije sa 2:0 (1:0), a golove su postigli Randal Kolo Muani u 29. i Osman Dembele u 57. minutu.

Fudbaleri Italije pobedili su kao gosti Izrael sa 2:1. Selekcija Lućana Spaletija je povela u 38. minutu golom Davidea Fratezija, a prednost je duplirao Mojze Ken u 62. Strelac jedinog pogotka za Izrael bio je Mohamed Abu Fani u 90. minutu.

U grupi B Lige nacija, Crna Gora je u Nikšiću poražena od Velsa sa 1:2, Norveška je pobedila Austriju sa 2:1, dok je Slovenija u Ljubljani pregazila Kazahstan sa 3:0, zahvaljujući het-triku Banjamina Šeška.