Laura Garsija Karo; Foto: X/European Athletics

Atletika

Katastrofa za špansku atletičarku: Slavila i kezila se pre cilja, pa ostala bez medalje na neverovatan način

Na Evropskom prvenstvu u atletici u Rimu dogodio se gaf kakav retko viđamo. Trka u brzom hodanju duga 20 kilometara završavala je na kultnom “Olimpiku”. Španska predstavnica Laura Garsija Karo je pri ulasku na stadion bila treća i uverena da je osvojila bronzanu medalju.

Neko joj je dodao špansku zastavu i počela je da slavi, podižući šake i plazeći jezik. Doslovno dva metra pred ciljem iza nje se pojavila Ukrajinka Ljudmila Oljanovska, pretekla je u poslednjem trenutku i tako joj uzela medalju. Garsija Karo primijetila ju je kada je već bilo prekasno.

Obe atletičarke su prema zvaničnom rezultatu završile trku za sat vremena, 28 minuta i 48 sekundi, ali Oljanovska je bila delić sekunde brža. Zlato i srebro osvojile su domaće predstavnice, Antonela Palmisano i Valentina Trapleti.