BELGRADE MARATON

Atletika

Beogradski maraton: Kenijac umalo da obori rekord, pa se srušio posle cilja – hitno su ga izneli na nosilima (FOTO)

Kenijski atletičar Gilbert Kipleting Čumba pobednik je na manifestaciji Beogradski maraton.

On je ostvario vreme od 2:11,47. U jednom trenutku se činilo da će oboriti rekord svog sunarodnika Džafeta Kosgeđija koji je 2006. tu razdaljinu pretrčao za 2:10,54.

Ipak, ponestalo mu je snage u ciljnoj ravnini na Terazijama, posle poslednje uzbrdice, pa ga je od rekorda odvojio gotovo pun minut.

Čumba je slavio u konkurenciji od 2.000 atletičara, koji su u osam časova krenuli od crkve Svetog Marka.

Drugo mesto zauzeo je njegov sunarodnik Čeriot Gilbert Muge rezultatom 2:12,20 sata.

Treći kroz cilj prošao je još jedan Kenijac Emanuel Kipkogei sa 2:20,41.

Inače, kada je završio trku, morali su na nosilima da ga iznesu, jer je kolabirao i srušio se. I ne samo on, već i momak koji je stigao drugi je doživeo istu sudbinu.

Maraton u konkurenciji dama je i dalje u toku, dok je u 9.30 startovao polumaraton. Trka na 10 kilometara na rasporedu je od 11 sati, dok će u 13 časova krenuti Trka zadovoljstva.

Kenijka Džebet pobedila

Kenijska atletičarka Valentina Džebet pobedila je danas u polumaratonskoj trci na 37. Beogradskom maratonu.

Džebet je u sprintu pred ciljem pobedila rezultatom sat, 15 minuta i 11 sekundi, ispred sunarodnice Terezije Omose, koja je prošla kroz cilj sa 1:15,12.

Njihova sunarodnica Filis Kipkario zauzela je treće mesto rezultatom 1:17,20.