Vaterpolu

Još sportova

Crnogorci kobni po Srbe: Vaterpolisti ispali sa Evropskog prvenstva posle drame

Vaterpolisti Srbije do 19 godina ne mogu da se nadaju medaljama na Evropskom prvenstvu u Burgasu. U neočekivanom razvoju događaja, Srbija je, iako je bila prva u grupi, izgubila je od Crne Gore u četvrtfinalu.

Crna Gora je jedinu pobedu u grupnoj fazi ostvarila protiv Holandije na peterce, dok je ponovila uspeh i protiv Srbije, pobedivši rezultatom 18:17 (1:4, 4:2, 5:4, 3:3, 5:4).

Srbija je počela obećavajuće, vodeći 4:1 nakon prve četvrtine, i kasnije povećala prednost na 5:1. Međutim, kako je utakmica odmicala, Crna Gora je počela da se vraća, zahvaljujući odličnim igrama Stupar i Gojkovića.

U trećoj četvrtini, Srbija je još uvek vodila 7:5, predvođena raspoloženim Gladovićem, ali su Crnogorci uspeli da izjednače na 7:7. U poslednjih osam minuta, Crna Gora je tri puta imala minimalnu prednost, ali su Novaković i Đokanović svojim golovima uspeli da utakmicu odvedu u peterce.

Đokanović, koji je 21 sekundu pre kraja izjednačio i blokirao udarac Samardžića, postao je tragičar u peterac seriji. U prvom udarcu, golman Bjelica bio je uspešniji, a u šestoj seriji ponovio je taj uspeh.

Srbija sada nastavlja takmičenje u borbi za peto mesto.

Sastav Srbije: Dimković, Bodiroga 2, Kojić, Dončić, Anđelić, Gladović 5, Antić, Đokanović 2, Danković 1, Jauković 1, Krstić 2, Novaković 4, Savić.