DUSAN MANDIC vaterpolista Novog Beograda na utakmici Prvenstva Srbije protiv Radnickog, Kragujevac 21.05.2022. Foto: Ivica Veselinov / MN PRESS VATERPOLO, WATERPOLO, PRVENSTVO SRBIJE, NOVI BEOGRAD RADNICKI KRAGUJEVAC
Dušan Mandić (Foto: MN press)

Još sportova

Delfini se mučili, ali slavili na otvaranju Svetskog prvenstva

Vaterpolo reprezentacija Srbije trijumfalno je startovala na Svetskom prvenstvu u Dohi. Delfini su savladali selekciju Japana sa 17:10 (4:3, 4:4, 5:1, 4:2) u prvom kolu grupe C i napravili korak prema prvom mestu u grupi, kojim bi obezbedili i vizu za Olimpijske igre u Parizu.

Japanci su poveli s igračem više preko Arakija i zatim imali dva puta po dva gola prednosti, ali je Ubović sa dva pogotka doneo izjednačenje našem timu (3:3). Više od tri minuta su odolevali Japanci, ali je Ivovoić golom u poslednjoj sekundi doneo prednost našem timu od 4:3 posle prve četvrtine.

U drugoj četvrtini odlično smo počeli i odlepili se na 6:3 sa dva brza gola, ali su onda Japanci uzvratili i sa dva vezana pogotka smanjili na samo gol zaostatka. Mandić i Jakšić su podigli razliku na tri gola prednosti (8:5), ali uporni protivnici su i uspeli da odu na poluvreme sa golom zaostatka – 8:7.

Japanci su na pauzi promenili golmana, a opet su pogotokom Inabe za 8:8 otvorili treću deonicu. Ranđelović, Jakšić i Rašović su povećali na 12:8 i do polovine treće deonice “prelomili” utakmicu u našu korist. Japanci nisu dali gol do kraja ove četvrtine koju smo dobili sa 5:1.

Strahinja Rašović je otvorio goleadu u poslednjoj četvrtini, naš tim se malo i opustio u nekim momentima, ali je primarni cilj, pobeda na startu Svetskog prvenstva, ostvaren. Mučili su nas Japanci samo u prvom poluvemenu, drugi deo je odrađen rutinski.

Nismo briljirali na ovom meču, i u igri ima stvari koje još moraju da se isprave. Naš golman je, na primer, imao čak devet odbrana na ovom meču…

Golove za Srbiju postigli su: Nikola Jakšić (četiri), Dušan Mandić i Strahinja Rašović (tri), Sava Ranđelović i Nemanja Ubović (dva), te Nikola Lukić, Viktor Rašović i Đorđe Lazić po jedan.

Najefikasniji u sastavu Japana, bili su: Keigo Okava, Micura Takata i Kioem Data sa po dva gola.

Sledeću utakmicu na Svetskom prvenstvu naša reprezentacija igra u sredu od 15.30 časova sa Crnom Gorom, dok grupnu fazu zatvara u petak duelom sa selekcijom SAD-a u istom terminu.