VIKTOR RASOVIC vaterpolista Srbije na utakmici FINA Svetske Lige protiv Italije, Sabac 18.01.2022. godine Foto: MN PRESS / Ivica Veselinov VATERPOLO, WATERPOLO, FINA, WORLD LEAGUE, SVETSKA LIGA, SRBIJA, SERBIA, ITALIJA, ITALY
Viktor Rašović (Foto: MN Press/Ivica Veselinov)

Još sportova

Delfini “udavili” Crnogorce – još jedna pobeda do cilja!

Vaterpolo reprezentacija Srbije savaladala je Crnu Goru sa 14:6 (4:1, 2:2, 5:3, 3:0) u drugom kolu grupne faze na Svetskom prvenstvu u Dohi.

Delfini su posle dva kola prvi u grupi sa maksimalnim učinkom, a pobedom nad Amerikancima u poslednjem meču izborili bi direktan plasman u četvrtfinale, ali i na Olimpijske igre u Parizu.

Za raziliku od meča sa Japancima na startu, ovog puta smo idealno otvorili meč.

Golovima Viktora i Strahinje Rašovića, kao i Dušana Mandića, lako smo stigli do prednosti od 3:0 koju smo potom rutinski znali da održavamo. Na kraju prve deonice bilo je 4:1 za naš tim.

Crnogorci su u drugoj četvrtini pružili otpor našem timu, ali su olako dozvolili Strahinji Rašoviću da poveća na 5:1. Uspele su Ajkule da smanje preko Averke, zatim je Mandić pogodio za 6:2, da bi Vujović smanjio postavio konačan rezultat pred odlazak na poluvreme – 6:3.

Treća četvrtina u potpunosti je pripala Dušanu Mandiću. “Bombarder” Srbije je sa dva uzastopna pogotka doneo maksimalnu prednost našem timu od pet golova razlike i trasirao put ka pobedi – 11:6.

Naš tim je bio nemilosrdan u poslednjoj četvrtini, protivniku nije dozvolio da postigne gol dok su Jakšić, Vučinić i Vico stavili tačku na trijumf Delfina. Ubedljiv i zaslužen od 14:6.

Dušan Mandić je dao četiri gola, Strahinja Rašović, Viktor Rašović i Đorđe Vučinić po dva, a Nikola Jakšić, Radomir Drašović, Sava Ranđelović, Nemanja Vico po jedan pogodak.

Golove za Crnu Goru postigli su Konstantin Averka, Vlado Popadić, Stefan Vidović, Đuro Radović, Dušan Matković i Jovan Vujović.

Poslednji meč u grupi C naš tim igra u petak protiv reprezentacije SAD-a od 15.30 časova.