Policija uleće među Firmaše, navijače Vojvodine na utakmici finala upa Srbije Vojvodina - Partizan u SC Slana Bara, Novi Sad 13.04.2024. godine Foto: Ivica Veselinov / MN PRESS RUKOMET, HANDBALL, KUP SRBIJE, NATIONAL CUP, VOJVODINA, PARTIZAN
Trenutak kad je pala baklja među navijače Partizana u finalu Kupa, Printscreen: RTS 2

Još sportova

Firmaši bakljom na Grobare, policija uletela na tribine: Prekinuto finale Kupa (VIDEO)

Umesto sportskog spektakla skandal, kako to često ume da se dogodi u srpskom sportu, pogotovo kad su u pitanju mečevi za trofej, bez obzira koji je sport u pitanju. Tako su huligani na tribinama zasenili finale Kupa Srbije u rukometu između Vojvodine i Partizana.

Dve ponajbolje srpske ekipe na “Slanoj bari” su se srele u borbi za trofej, ali su domaći navijači izazvali haos u samom finišu utakmice.

Igrao se 54. minut kada je poletela baklja sa tribine na kojoj su Firmaši i pala među Grobare. Odmah je došlo do haosa, a policija je uletela među pristalice Vojvodine.

Uspeli su organi reda da spreče eskalaciju nasilja, a potom su kapiteni dva tima pozvali navijače da se smire kako ne bi došlo do pražnjenja hale. Posle nekoliko minuta prekida i nakon što je delegat dobio garancije od policije da meč može da se nastavi, to je i učinjeno.

U trenutku prekida je Vojvodina vodila 18:17, ali je posle 60 minuta igre bilo 19:19 pa se ušlo u produžetke. Ni tamo nije bilo pobednika, pošto je posle 2 dodatna perioda bilo 24:24, te se pristupilo boljem izvođenju sedmeraca.

Partizan osvojio Kup posle 11 godina

Posle izvođenja sedmeraca, osvajanje pehara su slavili crno-beli 5:4 odnosno ukupnim rezultatom 29:28.

Ovo je prvi trofej Kupa Srbije za Partizan posle 11 godina, a heroj je bio golman Nemanja Marjanović. Veteran koji je pre samo mesec i po dana došao među crno-bele odbranio je sedmerac reprezentativcu Vukašinu Vorkapiću na isteku drugog produžetka i tako doneo sedmerce. Tragičar je na kraju bio Boris Puhovski koji je u četvrtoj seriji pogodio prečku.

Velike zasluge idu i Veljku Popoviću koji je izjednačio na 12 sekundi pre kraja drugog produžetka, a onda i postigao odlučujući gol sa sedmerca.