France's Ludovic Fabregas, left, throws the ball against Denmark's Magnus Saugstrup during the Handball European Championship final match between France and Denmark in Cologne, Germany, Sunday, Jan. 28, 2024. (AP Photo/Martin Meissner)
Ludovik Fabregas (Foto: Beta/AP Photo/Martin Meissner)

Još sportova

Francuzi posle drame i produžetaka srušili Dansku za 4. titulu prvaka Evrope

Rukometaši Francuske osvojili su titulu prvaka Evrope, pošto su u finalu šampionata u Kelnu savladali Dansku sa 33:31 posle produžetaka.

Posle regularnih 60 minuta bilo je nerešeno 27:27 (14:14), a potom su odigrana dva produžetka po pet minuta u kojima su se Galski petlovi bolje snašli.

Francuzi su stigli do četvrte titule, a predvodili su ih Ludovik Fabregas sa osam i Nedim Remili sa pet golova, dok su po četiri postigli Janis Leni, Dilan Nai i Eloim Prandi, koji je bio i “meč viner” jer je bio strelac ključnog pogotka u finišu drugog produžetka.

Kod Danske Mikel Hansen postigao je devet, a Matijas Gidsel osam golova. Sjajan je bio i golman Emil Nilsen sa 15 odbrana, koji je proglašen i za MVP-ija finala.

Bronzanu medalju osvojila je Švedska, koja je u meču za treće mesto savladala Nemačku sa 34:31.