Red Bull driver Max Verstappen of the Netherlands celebrates after winning the Japanese Formula One Grand Prix at the Suzuka Circuit, Suzuka, central Japan, Sunday, Sept. 24, 2023. (AP Photo/Toru Hanai)
Slavlje Ferstpena (Foto: Beta/AP Photo/Toru Hanai)

Još sportova

Još jedna pobeda i… Ferstapen doneo šestu titulu Red Bulu, u Kataru ide po svoju

Vozač Red Bula Maks Ferstapen pobedio je u trci Formule 1 za VN Japana koja je vožena u Suzukiju. Time je povećao prednost u generalnom plasmanu i svom timu doneo drugu titulu u nizu, a šestu ukupno u konkurenciji konstruktora.

Holanđaninu je ovo 48. pobeda u karijeri, a osvojio je i dodatni bod za najbrži krug u Suzukiju.

Od 16 trka ove sezone Maks Ferstapen je pobedio čak u 13 i već na sledećoj trci u Kataru može da osvoji titulu jer ima ogromnih 177 bodova više od kluspkog kolege Meksikanca Serhija Pereza.

Nezapamćena domincija

Austrijsko-britanska ekipa uspela je da slavi šest trka pre kraja sezone uprkos odustajanju Pereza u drugom bolidu Red Bula. Do sada su skupili 623 boda, dvostruko više od Mercedesa na drugom mestu.

Ovo je ukupno šesta konstruktorska titula za Red Bul u istoriji.

Prvo postolje za Australijanca

Drugo mesto zauzeo je Lando Noris iz Meklarena, a treći je bio njegov timski kolega Australijanac Oskar Pjastri, što mu je ujedno bilo i prvo postolje u karijeri. Četvrto mesto zauzeo je Šarl Lekler iz Ferarija, peti je bio vozač Mercedesa Luis Hamilton, a šesti Karlos Sainz takođe iz Ferarija.

Sledeća trka u prvenstvu Formule 1 po rasporedu se vozi za Veliku nagradu Katara (8. oktobra).