ANGELINA TOPIC atleticarka Srbije na Svetskom Dvoranskom Prvenstvu Sveta u atletici u hali Stark Arena, Beograd 19.03.2021. godine Foto: Ivica Veselinov / MN PRESS WORLD ATHLETICS INDOOR CHAMPIONSHIP, BELGRADE 2022
Angelina Topić (Foto: MN Press/Ivica Veselinov)

Atletika

“Medalja je neminovnost”: Angelina Topić ponovo oduševila Srbiju

Srpska atletičarka Angelina Topić plasirala se u finale Evropskog prvenstva u Rimu u disciplini skok uvis, pošto je u kvalifikacijama skočila potrebnu normu od 1,92 metra.

Finale će biti održano 9. juna u večernjem programu, a Topićeva brani bronzu sa prethodnog prvenstva Evrope u Minhenu. Za nju su kvalifikacije skoka udalj su bile samo formalnost.

Pobednica dva mitinga Dijamantske lige ove sezone, komotno je klizila preko lestivice tokom uvodnih visina 181, 185 i 189 cenimetara, a zadatu normu od 192 centimetara savladala je iz drugog pokušaja.

– Osećam se odlično. U odličnoj sam formi i jako mi je drago što smo imali ovaj test pred veliko finale. Što sam imala prilike da vidim kakva je atmosfera u Rimu. Napravila sam nekoliko grešaka, više mentalno, ali jako mi je drago što se to sada desilo, da znam šta da promenim za dva dana – rekla je Angelina.

Topićevu je sa tribina zdušno podržavala mlađa sestra, a imala je poruku i za nju.

– Ako bude navijala kao danas, medalja je neminovna – poručila je Angelina Topić.

(Foto: MN Press/Ivica Veselinov)

Muškarci bez finala

U polufinale trke na 100 metara nije uspeo da se plasira srpski atletičar Aleksa Kijanović, pošto je u kvalifikacijama zauzeo 21. mesto sa rezultatom 10,54 sekunde.

Armin Sinančević i Asmir Kolašinac nisu se plasirali u finale u disciplini bacanje kugle.

Sinančević, srebrni sa prethodnog prvenstva Evrope, završio je učešće u kvalifikacijama pošto nije imao nijedan ispravan hitac,dok je Kolašinac zauzeo 18. mesto sa bačenih 19,19 metara.