NFL

NFL

Počelo je četvrto kolo NFL-a: Detroit pokazao “lavovsko srce” i nokautirao slavnu franšizu

Od franšize koja je bila meta podsmeha, Detroit Lajonsi su dolaskom trenera Dena Kembela i kvoterbeka Džereda Gofa postali ozbiljan tim, u ovom šampionatu kandidat za siguran ulazak u plej-of, a možda i nešto više.

Da na mladu franšizu mora ozbiljno da se računa u nastavku sezone pokazali su Lajonsi još jednom i to protiv slavnog Grin Beja. U prvom duelu četvrtog kola NFL-a Lajonsi su lako savladali divizijskog rivala sa Severa NFC-a Grin Bej sa 34:20.

Montgomeri istrčao tri tačdauna

Utakmica je krenula loše za Lajonse, a prve poene na meču postigli su Pekersi nakon presečene lopte koju je bacio Gof. Međutim, u nastavku meča Detroit je izgledao dominantno. Lako su gosti nalazili pukotine u odbrani tima iz Viskonsina, dok Džordan Lav nije mogao ništa protiv odlilčne odbrane na čelu sa Ejdenom Hačinsonom.

U napadu je briljirao raning bek Dejvid Montgomeri, pojačanje iz Čikaga. Istrčao je tri tačdauna i delovao nezaustavljivo tokom čitave utakmice. Nisu se lako predali ni Pekersi koji su imali blesak u trećoj četvrtini, posle dva tačdauna, smanjili su na 27:17. Ipak, u nastavku opet je Gof povezao napad Lajonsa za treću pobedu i prvo mesto u diviziji.