Rukometasice Srbije na utakmici EHF kvalifikacija za Evropsko Prvenstvo protiv Bugarske u Kristalnoj Dvorani, Zrenjanin, 11.10.2023. Foto: Ivica Veselinov / MN PRESS RUKOMET, HANDBALL, SRBIJA, BUGARSKA, EHF
Rukometašice Srbije bez četvrtfinala Svetskog prvenstva, Foto: MN Press/Ivica Veselinov

Još sportova

Ni teorija više ne postoji: Srpkinje su još “zelene” za velika takmičenja, sudije ih dodatno dokusurile

Srpske rukometašice ostale su i bez teoretske šanse za plasman u četvrtfinale Svetskog prvenstva. U prvom meču druge faze su poražene od Poljske 22:21 u novoformiranoj grupi III.

Osim što su ostale bez plasmana u četvrtfinale, samim time su i ostale bez šansi da se nađu u kvalifikacijama za Olimpijske igre sledeće godine u Parizu.

Odluka je pala u poslednjih 6-7 minuta utakmice kada su sudije dosudile isključenje našoj igračici zbog simuliranja faula u napadu?! To je bila samo jedna od izuzetno diskutabilnih, a često i skroz pogrešnih odluka arbitara iz Alžira, koji očigledno nisu dorasli suđenju na ovakvom nivou takmičenja.

Ostaje velika šteta i velika žal i za ovom utakmicom u kojoj je mogla da se upiše pobeda. Prvo poluvreme, pogotovo prvih dvadesetak minuta su odigrani fantastično. Stečena je prednost i od 4 gola u jednom trenutku.

Na odmor se otišlo sa rezultatom 13:10 za izabranice Uroša Bregara, ali ponovo je do izražaja došlo neiskustvo našeg podmlađenog tima. Ponovila se situacija iz utakmice protiv Danske kada su Srpkinje dozvolile protivniku da u poslednjoj četvrtini meča preokrene rezultat.

U napadu je bilo mnogo problema, previše sporo, bez ideje, sa bezbroj dodavanja zbog čega su sudije prečesto morale da upozoravaju na neaktivan napad i oduzimaju nam loptu. Uostalom samo 8 golova su postigle naše u drugom poluvremenu.

Nisu uspele da materijalizuju i odličan meč golmanke Marije Čolić.

Najviše golova za Srbiju je postigla Sanja Radosavljević (6), dok je jedan manje dala Marija Lištanin. Poljakinje je predvodila Kočanijak sa šest, odnosno Monika Kobilska i Magda Balzam sa po četiri pogotka.

Naša reprezentacija je ostala bez izjednog boda u novoj grupi, dok Poljakinje ostaju u igri za plasman u četvrtfinale.