Odbojkašice Srbije
Odbojkašice Srbije; Foto: MN Press

Još sportova

Naljutili ste Srbiju: Odbojkašice pregazile direktnog rivala za Olimpijske igre!

NIkada nije bilo sumnji da će odbojkašice Srbije igrati na Olimpijskim igrama. Ostao je još jedan meč na kvalifikacionom turniru u Ningbou da se to i zvanično overi. U pretposlednjoj utakmici, protiv direktnog rivala za jedno od prva dva mesta, Srpkinje su pregazile Holandiju rezultatom 3:0 (25:19, 25:16, 25:20).

Sam rezultat po setovima dovoljno oslikava dešavanja na terenu u kineskom gradu. Izabranice Đovana Gvidetija su izašle od samog starta veoma odlučne da svima stave do znanja da neizvesnosti neće biti.

Od uvodne serije 3:0, do vođstva 11:4, bilo je jasno da će se Srbija za sve pitati. Holandija je uspela da priđe na dva poena minusa sredinom prvog seta, ali ništa više od toga.

Drugi set doneo je potpunu dominaciju Srpkinja i krajnjih +9, a slično je bilo i u trećem setu. Tijana Bošković i Maja Ognjenović zablistali kada je bilo najpotrebnije i odveli su naš tim na pola koraka od Igara u Parizu.

SLEDI RASPLET

Sada je jasno da će Srbija biti bolje plasirana od Holandije i Kanade. Ali, već do kraja dana mogla bi da dobije vizu za Olimpijske igre.

Od 13.30 se sastaju domaćin Kina i Dominikanska republika. Ukoliko bi Dominikanke slavile bilo kojim rezultatom, onda bi Srbija već tada bila siguran učesnik OI.

U slučaju pobede Kine, Srbiji bi u poslednjem kolu protiv te selekcije bilo dovoljno da osvoji dva seta za plasman na najveću planetarnu sportsku smotru.