Odbojkasi Srbije na utakmici Svetskog prvenstva protiv Tunisa, u hali Spodek. Katovice, 31.08.2022. foto: MN Press / vm Odbojka, Srbija, Tunis

Još sportova

Odbojkaši imali šansu, ali ostali bez snage protiv olimpijskih šampiona: Grbićevi Poljaci izbacili Srbiju sa Evropskog prvenstva

Odbojkaška reprezentacija Srbije eliminisana je u četvrtfinalu Evropskog prvenstva od Poljske 3:1 (28:26, 15:25, 34:36, 17:25) predvođene Lukašom Kačmarekom sa 21 poenom.

Veliki i dostojan otpor je pružila srpska selekcija aktuelnim olimpijskim šampionima i imala je priliku da napravi senzaciju.

Sjajno smo zaigrali od prvog poena i uspeli da na razliku dobijemo prvi set. Međutim, usledio je pad u igri u narednom setu, dok su se Poljaci potpuno podigli i predvođeni Kačmarekom ubedljivo dobili taj period igre.

Velika šansa je propuštena u trećem setu da ponovo povedemo i možda na taj način zadamo i konačni udarac protivniku.

Propustili smo 6 set lopti, i posle velike borbe nerava izgubili taj set. To je demorališuće uticalo na ekipu Igora Kolakovića koja nije uspela potom u četvrtom setu da pruži veći otpor favorizovanom protivniku.

U našem timu su se istakli korektor Dražen Luburić sa 19 osvojenih poena i Miran Kujundžić sa 18 osvojenih poena.

Poljsku inače sa klupe predvodi legendarni Nikola Grbić.