Još sportova

Odbojkaši rutinirali Nemce za lakšeg protivnika u osmini finala Evropskog prvenstva

Odbojkaška reprezentacija Srbije zabeležila je i četvrtu pobedu na Evropskom prvenstvu i osvojila drugo mesto u svojoj grupi. Pred izabranicima Igora Kolakovića su u poslednjem kolu pali Nemci 3:1 (25:22, 20:25, 25:22 i 25:19).

Bio je ovo izuzetno važan meč za našu selekciju s obzirom da je omogućavao lakši put u eliminacionoj fazi takmičenja.

Srbija je u prvom setu konstantno imala minimalnu prednost, da bi u samom finišu slomila otpor protivnika, a nakon sukoba na mreži između Atanasijevića i Grozera, sudija je pokazao obojici crveni karton, što je upravo i donelo prvi set našoj selekciji.

U drugom setu daleko bolji su bili nemački odbojkaši. Od samog početka, verovatno silno motivisani događajima iz završnice prethodnog seta, su bili na svakom delu terena, blok im je bio sjajan i ranog su stekli prednost od nekoliko poena razlike koju su materijalizovali za izjednačenja u setovima.

Treći set je doneo pravu dramu i zapravo je bio odlučujući. Bili su preokreti na obe strane, a čak i po 3-4 poena prednosti ni jednima, ni drugima nisu donosili prednost, niti ih približavali osvajanju seta. Makar dok nije došao na servis Aleksandar Atanasijević u samom finišu. Zahvaljujući njegovim servisima naša reprezentacija vezuje četiri uzastopna poena i dolazi do nedostižnog vođstva.

Četvrti set je bio rutinska priča za srpske odbojkaše, rano su stekli veliku prednost i već posle prvog tehničkog tajm-auta se dalo zaključiti da meč ide u korist Srbije. Na kraju i najlakše osvojen set naše selekcije.

Dražen Luburić je inače dostojno i na pravi način menjao Atanasijevića i sa 18 poena je bio najefikasniji u našoj reprezentaciji. Osim njega dvocifreni broj poena za Srbiju su osvojili Miran Kujundžić (15) i Pavle Perić (10).

Nemcima nisu pomogla 22 poena Grozera, ni 13 poena Karliceka.

Srbija sada u osmini finala, kao veliki favorit, čeka pobednika duela Severna Makedonija – Češka.