rukometas Srbije na utakmici EHF kvalifikacija za Evropsko Prvenstvo protiv Spanije u hali SPENS, Novi Sad 12.05.2024. godine Foto: Ivica Veselinov / MN PRESS RUKOMET, HANDBALL, SRBIJA, SPANIJA, SPAIN, EHF
Vejin u prodoru protiv Španaca (Foto: MN press)

Još sportova

Orlovi posle drame ispustili plasman na Svetsko prvenstvo: Španski golman sprečio senzaciju

Muška rukometna reprezentacija Srbije nije se plasirala na Svetsko prvenstvo, uprkos pobedi nad Španijom od 25:22 u revanšu baraža odigranom u Novom Sadu. U prvom meču je bilo 32:28 za “Crvenu furiju”, pa je tim selektora Borisa Rojovića na kraju zabeležio “pirovu” pobedu u revanšu.

Gotovo 40 minuta imao je naš tim prednost od pet golova, koja ga je vodila na Mundijal.

Imali su Orlovi dva puta i šest pogotka prednosti sredinom drugog poluvremena (20:14 i 21:15), ali su onda pali u igri i dozvolili Špancima da serijom od 7:4 u poslednjih deset minuta stignu do podnošljivog poraza i plasmana na šampionat najboljih selekcija sveta.

Velika drama viđena je u poslednjih dva minuta, kada je Srbija povela sa 25:22 iz sedmerca i imala igrača više do kraja utakmice. Španci su odigrali napad sa šestoricom bez golmana, nisu dali gol iako su potrošili vreme i naš tim je imao napad i šansu da izbori sedmerce.

Međutim, španski golman Vargas Moreno je odbranio šut Kosa u poslednjim sekundama i nastalo je veliko slavlje gostiju koji su za gol otišli na kraju na Svetsko prvenstvo.

Najefikasniji u sastavu Srbije bili su Vanja Ilić sa šest, Orbović sa četiri, dok su Kos, Kukić i Pešmalbek dali po tri gola. Sjajni golman Dejan Milosavljev je imao čak 19 odbrana.

Prevagu na tasu Španije doneli su na kraju Gomez sa pet, zatim Sole i Fernandez sa po tri gola.

Šampionat sveta u rukometu na programu je od 14. januara do 2. februara 2025. godine u Hrvatskoj, Danskoj i Norveškoj.