MILAN KATIC, UROS KOVACEVIC, MARKO IVOVIC, odbojkas Srbije, na utakmici Svetskog prvenstva protiv Tunisa, u hali Spodek. Katovice, 31.08.2022. foto: MN Press / vm Odbojka, Srbija, Tunis
Odbojkaši Srbije (Foto: MN press)

Još sportova

Orlovi se bude: Egipat uzeo set, pa dobio brzu lekciju u borbi za Olimpijske igre

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je u Tokiju selekciju Egipta sa 3:1 (18:25, 25:19, 25:14, 25:16) u meču trećeg kola Grupe B kvalifikacija za Olimpijske igre u Parizu.

Utakmicu je bolje otvorio šampion Afrike koji je energično i brzim tempom lako dolazio do poena. Srbija je delovala neorganizovano u prvom setu, a prijem je bio vrlo slab. Izgledalo je tada kao da nam se smeši novi poraz koji bi nas i definitivno odaljio od Pariza.

Presudan je bio drugi set u kojem se vodila velika borba i u kojem je selekcija Igora Kolakovića tek u finišu slomila rivala. Ispostavilo se da je to važilo i za naredna dva seta u kojima je Srbija bila razigrana, tačna i raznovrsna.

Sve se u nastavku okrenulo u igri. Bilo je jasno da je kvalitet na našoj strani i uspeli smo da osvojimo tri ubedjiva seta i dođemo do pobede koja nas ostavlja u poziciji za odlazak na Olimpijske igre.

Najefikasniji igrač u redovima Srbije bio je Marko Ivović sa 14 poena, jedan manje je imao Uroš Kovačević, a Dražen Luburić je zabeležio 11.

Orlovi su tako protiv Egipta upisali drugi trijumf na kvalifikacionom turniru posle startnog poraza od Turske (1:3) i trijumfa nad Tunisom (3:0) i trenutno su trećeplasirani iza Slovenije i Amerike.

Naredni protivnik naše reprezentacije biće Finska u sredu od 6 časova ujutru po našem vremenu.