Bajer Leverkuzen

Aspirindžije omamile Vučicu, ali lek za smirenje je trebao Džaki i Spinacoli: Marselj i Atalanta sve rešavaju u Bergamu (VIDEO)

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena nastavili su svoju, slobodno možemo da kažemo, nerealnu seriju pobedom nad Romom u Rimu od 2:0 u prvom meču polufinala Lige Evrope.

I već u 28. minutu, hit ekipa evropskog fudbala iz ove sezone došla je do prednosti u gostima. Strelac je bio Florijan Virc, a asistent Grimaldo. Pogledajte ga OVDE uz napomenu da je svemu prethodio kiks odbrane Rome.

Baš u 28. minutu drugog poluvremena, Andrih je dao predivan gol, a upravo je Grimaldo i drugi put bio asistent.

A onda, posle tog pogotka, na terenu umalo da izbije ozbiljna tuča. Granitu Džaki i Lorencu Spinacoli trebalo je neko da doturi pokoji lekić za smirenje, a ko ima bolje lekove nego Aspirindžije iz Leverkuzena, pošto umalo da se ponabadaju pesnicama.

Nije najjasnije zbog čega je do te frke došlo, ali na kraju je arbitar Fransoa Leteksije uspeo da ih smiri po jednim žutim kartonom.

Imala je Roma veliku priliku da preko Tamija Ejbrahama postigne važan pogodak pred revanš, ali je on promašio glavom sa nekoliko metara iz izgledne situacije u sudijskoj nadoknadi.

U revanšu Romu očekuje izuzetno težak posao, pošto već i ptičice na grani znaju da Bajer još uvek nema poraz u ovoj sezoni, pa će pobeda od dva gola razlike biti skoro pa misaona imenica.

Ali znamo da trener Vučice Danijele de Rosi ima taj mentalitet da se nikada ne predaje. Doduše, i on se sigurno seća onog debakla Rome kada je poražena od Bajerna iz Minhena u Nemačkoj rezultatom 7:1, najgoreg evropskog rezultata u istoriji rimskog velikana.

Marselj – Atalanta

Fudbaleri Marselja i Atalante odigrali su nerešeno 1:1 na Velodromu u svom prvom polufinalnom meču Lige Evrope.

Vodeći pogodak na meču postigao je Đanluka Skamaka u 11. minutu (OVDE), da bi konačan rezultat devet minuta kasnije postavio Šansel Mbemba (OVDE).

Bilo je tu još prilika, Marselj je imao i jedan poništen pogodak, ali na kraju će ovaj dvomeč biti odlučen u Bergamu za sedam dana.