PSG's Kylian Mbappe, right, is challenged by Barcelona's Pau Cubarsi during the Champions League quarterfinal second leg soccer match between Barcelona and Paris Saint-Germain at the Olimpic Lluis Companys stadium in Barcelona, Spain, Tuesday, April 16, 2024. (AP Photo/Emilio Morenatti)
Dvostruki strelac za PSŽ: Mbape (Foto: Beta/AP Photo/Emilio Morenatti)

Ostalo

Barsino samoubistvo crvenim kartonima: PSŽ se osvetio s kamatom, zakazan obračun s Borusijom (VIDEO)

Revanši četvrtfinala Lige šampiona doneli su još jedno spektakularno fudbalsko veče u kome su Pari Sen Žermen i Borusija iz Dortmunda zakazali prvi polufinali okršaj. Sveci su revanšu pobedili Barselonu sa 4:1, ukupno 6:4, dok su Milioneri pobedili Atletiko (4:2) i prošli ukupnim rezultatom 5:4.

U fudbalskom spektaklu na “Monžuiku” Barselona je imala sve u prvih pola sata. Dva gola prednosti i sreće jer su gosti opet promašivali izgledne prilike. Rafinja je posle kontre na pas Jamala u 12. minutu doneo prednost Barseloni, ali se za domaćine sve srušilo u 29. kada je isključen Ronald Arauho.

Bredli Barkola je protutnjao pored Urugvajca, ovaj ga potegao za rame kao poslednji igrač odbrane, a glavni sudija mu pokazao put u svlačionicu. PSŽ je taj poklon iskoristio i do poluvremena izjednačio sa igračem više kada je Dembele u 40. krunisao pas Barkole.

Ironično, Francuz je dao Barseloni golova u dresu Pari Sen Žermena na dve utakmice koliko je dao i za Barselonu u čitavoj karijeri u elitnom takmičenju.

Sveci su sa igračem više krenuli još odlučnije u nastavku, Barselona se totalno povukla, a Vitinja je u 54. minutu preciznim udarcem sa oko 18 metara probio bedem Katalonaca.

Barselona je tek posle drugog primljenog gola zaigrala na sve ili ništa. Gundogan je pogodio stativu u 56. minutu, a trener Ćavi Ernandez dobio crveni karton jer je burno reagovao kod četvrtog sudije šutnuo reklamu.

Tim Luisa Enrikea je nastavio da napada, a do trećeg gola stigli su u 61. tako što je Kanselo šutnuo Dembelea koji je izlazio iz šesnaesterca u zglob, a sudija opravdano pokazao na 11 metara. Siguran egzekutor bio je Kilijan Mbape za 3:1.

Tražili su Katalonci penal u 64. minutu posle duela Gundogana sa Markinjosom i Vitinjom, ali intenzitet nije bio dovoljan da rumunski arbitar Ištvan kovač pokaže na kreč.

Izvrsnu priliku da vrati Barselonu u meč imao je Robert Levandovski u 74. minutu, ali je Donaruma sjajno odbranio i prvi put u ovom dvomeču potvrdio epitet jednog od najboljih golmana sveta. Sebičan je bio Poljak i u 87. kada je izblokiran u akciji tri na jedan, a mogao je da doda Žoau Feliksu za šta je Barselona kažnjena.

Sjajnu kontru Hakimija, iz drugog pokušaja krunisao je Kilijan Embape drugim golom na meču za konačan trijumf Svetaca i prolaz u polufinale Lige šampiona. Sveci su se pride revanširali Kataloncima s kamatom za čuvenu “remontadu” iz 2017. godine i poraz od 6:1 u revanšu.

Borusija uništila “čolizmo”

Podjednako fantastičan fudbal gledala je i publika na Vestfalenu u Dortmundu gde je Borusija u revanšu pred 80.000 navijača pregazila Atletiko iz Madrida sa 4:2 i prošla dalje ukupnim rezultatom od 5:4.

Poveli su domaćini u razmaku od pet minuta golovima Branta u 34. i Matsena u 39. kojoma je Atletiko kažnjen za nerealan promašaj Morate iz petog minuta, kada je sam bio ispred golmana Kobela i poslao loptu sa nekoliko metara proed gola.

Ubacio je Simeone Argentinca Koreu na startu drugog poluvremena baš umesto Morate, a samo što je počeo nastavak Humels je posle centaršuta Ermosa u 49. minutu zatresao sopstvenu mrežu. Na 2:2 poravnao je upravo džoker Korea u 64. i delovalo je da je Atletiko našao svoj ritam.

Međutim, odluku da se povuku i sačuvaju rezultat koji bi ih odveo u polufinale platili su skupo. Borusija je ubacila u treću brzinu, a Niklas Filkrug u 71. pogodio za 3:2 na pas Zabicera. Austrijanac je bio taj koji je stavio tačku na “čolizmo” na ovom meču, sjajno je pogodio ćošak indisponiranog Jana Oblaka u 74. odoveo Milionere u veliko polufinale.

Tamo ih čeka Pari Sen Žermen sa kojim su igrali već dva puta u grupnoj fazi ove sezone. U Parizu je bilo 2:0 za Svece, na Vestfalenu 1:1, što obećeva uzbudljiv dvomeč. Ulog je Vembli i finale uz Londonu 1. juna.