Đenova golom u 95. minutu iznenadila Inter: Parma se remijem vratila u elitu

Krenula je italijanska liga, a prve dve utakmice u prvom kolu odigrale su ekipe Parme i Fiorentine, odnosno Đenove i Intera.

Fudbaleri Đenove i Intera remizirali su na startu Serije A. Meč na “Marasiju” završen je rezultatom 2:2. Domaći su do boda došli u sudijskoj nadoknadi golom nekadašnjeg igrača Milana Žuniora Mesijasa.

Šok za Inter desio se već u 20. minutu. Bani je glavom stavio u iskušenje čuvara mreće Intera Zomera, a Švajcarac katastrofalno reagovao i omogućio Alesandru Voljaku da dovede Đenovu do vođstva.

Samo deset minuta trebalo je Interu da izjedanči. Nikolo Barela je sjajno zavrnuo loptu u šesnaesterac Đenovljana, a napadač prvaka Italije Markus Tiram glavom poravnao rezultat.

Nastavila je ekipa trenera Simonea Inzagija sa napadima u drugom poluvremenu i joj se isplatilo.  Pet minuta pre kraja meča rezervista Davide Fratezi perfektnom loptom u prostor uspeo je da proigra Tirama, a Francuz izbegao ofsajd i smestio loptu u mrežu za potpuni preokret Intera.

U poslednjim trenucima utakmice sav Interov trud upropastio je štoper Inzagijevog tima Jan Bisek koji je igrao rukom i tako skrivio jedanaestarac. Najstrožu kaznu za Đenovu izveo je bivši igrač Milan Žunior Mesijas, Zomer odbranio njegov udarac,ali se lopta odbila do Brazilca, koji iz drugog pokušaja nije pogrešio.

Parma uzela povratnički bod

U drugoj utakmici odigranoj u isto vreme povratnik u elitu Parma remizirala je sa Fiorentinom, bilo je 1:1.

Povele su “mlekadžije” u 22. minutu preko RumunaDenisa Mana, a bod “violi” doneo kapiten Kristijan Biragi15 minuta pre kraja iz slobodnog udarca.