Borusija golovi Lajpcig prvi
Očajni Milioneri (Foto: Beta/AP Photo/Antonio Calanni)

Dortmund u neverici, nije došao jedan od najvećih fikseva ove nedelje (VIDEO)

Fudbaleri Hofenhajma savladali su kao gosti Borusiju u Dortmundu sa 3:2 u spektakularnom meču 23. kola Bundeslige. Sreća za Milionere što su i ostali konkutrenti u borbi za Ligu šampiona kiksirali ovog vikenda, pa im ovaj poraz neće teško pasti.

Da će biti problema najavio je Iljas Bebu već u drugom minutu kada je majstorski pogodio mrežu Borusije za šokantno vođstvo gostiju. Dortmund je zatim preuzeo inicijativu i preko Malena u 21. poravnao na 1:1.

Dominirala je ekipa Edina Terzića u tim trenucima, a Vestfalen je eksplodirao u 25. kada je Kevan Šloterbek pogodio posle kornera glavom za 2:1.

Hofenhajm je uzvratio Milionerima istom merom u 61. i 65. minutu kada je oba gola postigao Maksimilijan Bajer, kojima je nagovestio veliko iznenađenje.

Gosti su odbranili prednost u završnici utakmice i upisali prvenstvenu pobedu posle dva i po meseca, prvi u 2024 godini. Emre Džan je imao najboju priliku za domaćine u trećem minutu nadoknade, ali nije uspeo da pogodi mrežu.

Ovo je ujedno i prvi poraz za Borusiju posle osam utakimica, a bili su izraziti favoriti i jedan od najjačih fikeseva ove nedelje (kec se plaćao kvotom 1.55).

Augzburg pobedio posle mesec dana

U poslednjem meću 23. kola Augzburg je na svom terenu posle preokreta savladao Frajburg sa 2:1. Ovo je prva pobeda za bavarski tim posle mesec dana za sigurnu poziciju u sredini tabele

Gosti su poveli preko Vinćenca Grifa iz penala u 19. minutu, ali su domaćini u drugom poluvremenu stigli do preokreta. Feliks Udokhaj je u 72. poravnao rezultat, da bi pobedu Augzburgu doneo Belgijanac Engels u 81. minutu.