Red Bull driver Max Verstappen of the Netherlands celebrates after winning the Japanese Formula One Grand Prix at the Suzuka Circuit, Suzuka, central Japan, Sunday, Sept. 24, 2023. (AP Photo/Toru Hanai)

Ostalo

Ferštapen zasenio javnost: Ovo nije viđeno od 2015. godine

Najbolji vozač današnjice u Formuli 1 Maks Ferštapen osvojio je pol poziciju u kvalifikacijama za Veliku nagradu Japana.

Ferštapen je ostvario petu vezanu pobedu u kvalifikacijama, a treći put u nizu osvojio je prvu startnu poziciju na stazi Suzuka. To mu je ukupno 36. pol pozicija u karijeri.

Sa drugog mesta sutra će startovati njegov timski kolega iz Red Bula Serđo Perez, dok je treće mesto zauzeo Lando Noris iz Meklarena. Inače, Ferštapen je prvi vozač još od Hamiltona 2015. godine koji je osvojio pol poziciju na prve četiri trke šampionata.

Karlos Sainz je završio na četvrtom mestu, a sedmostruki prvak sveta Luis Hamilton završio je na sedmoj poziciji u kvalifikacijama.

U ranoj fazi kvalifikacija eliminisan je vozač Aston Martina Lance Strol. Trka za Veliku nagradu Japana zakazana je za sutra u 7 ujutru.