Francuzi dali najbrži gol u istoriji, pa pukli kao zvečka: De Brujne još nije za penziju (VIDEO)

Francuska i Italija odigrali su derbi u Ligi nacija, domaćin je vodio već posle 13 sekundi, a najbrži gol u istoriji ovog takmičenja postigao je Bredli Barkola, posle velike greške defanzivca Italije Di Lorenca.

Samo što je lopta krenula sa centra spetljao se fudbaler Azura, a Barkola pokupio loptu i uprkos tome što je imao slobodnog Mbapea odlučio je da je sam prikuca u mrežu za vođstvo Galskih petlova.

Taj pogodak, međutim, nije pomogao Francuzima, koji su u nastavku igrali loše, primili čak tri gola i izgubili meč na “Parku prinčeva”. Kriza nekadašnjeg šampiona sveta je evidentna.

France's Bradley Barcola, right, vies for the ball with Italy's Andrea Cambiasso during the UEFA Nations League soccer match between France and Italy at the Parc des Princes in Paris, Friday, Sept. 6, 2024. (AP Photo/Michel Euler)
Barkola u prodoru (Foto: Beta/AP Photo/Michel Euler)

Izuzetna forma Barkole

Inače, Barkola je ovim pogotkom oborio rekord koji je do večeras držao napadač Švajcarske Haris Seferović, a koji je do sada bio strelac najbržeg gola u Ligi nacija. On je pogodio mrežu Portugalije u junu 2022. posle samo 55 sekundi igre.

Barkola je u ovoj sezoni u top formi, posebno od odlasaka Mbapea u Real, kada je postao jedna od glavnih napadačkih snaga PSŽ-a. Trenutno ima pet golova na četiri utakmice za tim i reprezentaciju i još sigurno 70-ak minuta pred sobom da popravi brojke.

Protiv Italije igra šestu utakmicu za reprezentaciju Francuske, a ovo mu je prvi gol. Ranije u klupskoj karijeri nosio je dres Liona iz kojeg ga je prošle godine doveo PSŽ u transferu vrednom 45 miliona evra.

Preokret Italijana i pobeda Belgije

Već u šestom minutu Italija je mogla do izjednačenja, ali je Davide Fratezi udarcem glavom sa pet metara pogodio prečku. Italija je do izjednačenja došla u 30. minutu, posle asistencije Sandra Tonalija petom Federiko Di Marko je prelepim volej udarcem iskosa sa 15 metara poslao loptu pod prečku.

Potpuni preokret desio se u 51. minutu. Pobedu je Azurima u 74. minutu osigurao tandem rezervista. Destini Udodži je bio asistent, a Đakomo Raspadori strelac iz neposredne blizine.

U drugom meču iste grupe Belgija je savladala Izrael sa 3:1, a legendarni Kevin de Brujne je bio dvostruki strelac za “Crvene đavole”. Prvo je u 21. minutu iskoristio odličnu asistenciju Žeremija Dokua, a u 52. minutu je sigurno realizovao penal.

Između dva gola De Brujnea, pogodak je za Belgiju dao i Juri Tilemans u 48. minutu. Timoti Kastanj je neobičnim autogolom glavom u 36. minutu doneo Izraelu jedini pogodak. U drugom kolu, u ponedeljak, Izrael će u Budimpešti dočekati Italiju, dok će Francuska biti domaćin Belgiji u Lionu.