Pons postiže pobednički gol za AEK protiv Brajtona
Pons postiže gol za pobedu AEK-a nad Brajtonom, Printscreen: Twitter/@vartatico

Ostalo

Gaćinović udarna igla u iznenađenju AEK-a, srpski PAO pobedi, Klop morao da vadi tešku artiljeriju u Lincu

AEK iz Atine je priredio jedno od najvećih iznenađenja 1. kola grupne faze Lige Evrope. Grčki prvak je pobedio u gostima Brajton 3:2.

Fantastičan meč je odigran na “Goldston Graundu”, a fudbaleri u žuto-crnim dresovima su igrali impresivno i šokirali favorizovanog domaćina.

Grupa B

Da neće veče biti dobro za Brajtonove navijače pobrinuo se Sidibe sjajnim golom glavom već u 11. minutu. Ipak domaćin na isteku pola sata igre uspeva da dođe do izjednačenja preko Žoaa Pedra sa “bele tačke”.

Pred odlazak na poluvreme na scenu je stupio naš Mijat Gaćinović koji je sjajno reagovao na centaršut posle prekida i klizećim startom postigao gol za 2:1.

Najbolji igrač Brajtona na ovom meču, Žoao Pedro, je ponovo poravnao na 2:2, ali u 84. minutu meča letnje pojačanje Pons postiže treći gol za AEK i donosi veliku pobedu.

Najviše golova je viđeno u najvećem derbiju kola na “Johan Krojf Areni” u Amsterdamu. Ajaks i Marsej su odigrali 3:3.

Ni vođstvo od 2:0 nije značilo ništa “kopljanicima” jer su gosti do poluvremena izjednačili. Tejlor je u drugom delu doneo 3:2, ali je Obamejang drugim pogotkom postavio konačnih 3:3.

Grupa F

Još jedan grčki klub, predvođen sa klupe srpskim stručnjakom Ivanom Jovanovićem, ostvario je veliku pobedu. Panatinaikos je na svom terenu pobedio Viljareal 2:0.

Strelci za “zelene” su bili Joanidis i Šporar. Filip Mladenović je odigrao čitav meč, a njegov imenjak Đuričić je ušao na teren u 76. minutu.

Nemanja Matić je bio asistent jedog od tri gola Rena u pobedi nad Makabijem.

Grupa E

Liverpul se kockao sa svojim ugledom u Austriji. Jirgen Klop je rešio da odmori prvotimce i izveo drugi tim protiv LASK-a sa sve Stefanom Bajčetićem u ekipi i to mu se umalo obilo o glavu.

Domaćin je vodio na poluvremenu u Lincu evrogolom Flekera, pa je u drugih 45 minuta Klop poslao na teren tešku mašineriju. I preko Dijaza je stigao preokret, koji je potvrdi Mo Salah u samom finišu meča.