Predrag Rajković Srbija Litvanija

Ostalo

Horor srpskog golmana: “Jamb” u mreži Predraga Rajkovića za svega 57 minuta (VIDEO)

Srpski golman Predrag Rajković i njegova Majorka doživeli su pravo horor popodne. Pet golova, iliti “jamb” pogodaka, u svojoj mreži izbrojao je reprezentativac Srbije u okviru 6. kola La lige. Dali su mu ih igrači Đirone, koji su slavili 5:3.

U 4. minutu je, međutim, delovalo kao da ćemo gledati potpuno drugačiji meč, jer je gost sa prelepe Palma de Majorke poveo preko Vedata Murićija u 4. minutu.

Sve do 26. minuta delovalo je kao da će tim srpskog čuvara mreže uspeti da se izbori na ovom meču sa Đironom, ali onda je krenuo totalni sunovrat. Od 26. do 45. minuta Rajković je loptu iz mreže morao da vadi čak četiri puta. David Lopez, Artjom Dovbik, Ivan Martin i Jangel Erera su redom bili precizni.

Već u 57. minutu na semaforu je pisalo 5:1, a ovoga puta, i peti igrač se upisao u strelce. Savio je savladao nekadašnjeg Zlatnog Orlića.

Golove koje je Srbin primio pogledajte OVDE, OVDE, OVDE, OVDE i OVDE.

Koliko-toliko časti Majorka je sačuvala u 89. i petom minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena, a oba pogotka postigao je Abdon Prats.

U narednom kolu Đirona gostuje Viljarealu, dok jako težak zadatak ima Rajkovićeva ekipa, koja će dočekati Barselonu.

Inače, Đirona ima sezonu iz snova. Za sada ne zna za poraz. Ima pet pobeda i jedan remi uz gol razliku 16:7. O tako nečemu ni najveći sanjari među njenim navijačima nisu mogli da sanjaju. Majorki je ovo bio već treći poraz.