Fermin Lopez; Foto: Beta/AP/Joan Monfort

Ostalo

LŠ: Barsa preživela Šahtjor, a Tores poslao strašnu poruku – Fejenord održao čas fudbala Laciju

Čudno zvuči, ali je istinito – Barsa je preživela Šahtjor. Izabranici Ćavija Ernandeza savladali su ukrajinski tim tesnim rezultatom 2:1 (2:0) u prvoj utakmici grupe H Lige šampiona, dok je Fejenord savladao Lacio sa 3:1 (2:0).

Barselona je zadržala maksimalan učinak i prva je na tabeli Grupe H sa devet bodova, dok je ukrajinski tim treći sa tri osvojena boda.

Domaćini su slavili zahvaljujući prvom poluvremenu, kada su postigli oba pogotka i, praktično, stekli dovoljnu zalihu da bi već tada rešili meč. Poveli su u 27. minutu pogotkom Ferana Toresa. Prethodno je Fermin Lopes pogodio stativu, ali se lopta odbila do Toresa kojem nije bilo teško da pošalje u mrežu.

“Ovo je za tebe, bako”

Podigao je majicu Tores i pokazao natpis: “Ovo je za tebe, bako”. Naime, njemu je preminula baka nekoliko sati pre početka meča.

Osam minuta kasnije, Tores je sjajnim udarcem sa 18 metara povisio na 2:0 i ekipe su tim rezultatom otišle na odmor. Tores je u 59. minutu još jednom savladao golmana Šahtjora, ali je taj gol poništen zbog ofsajda. Umesto vođstva od 3:0, usledio je odgovor ukrajinskog tima koji se nije predavao.

Šahtjor je u 62. minutu uspeo da prepolovi prednost domaćeg tima, pošto je posle brzog napada i asistencije Iraklija Azarova, Georgij Sudakov savladao Ter Štegena. Od tog gola ukrajinski tim se oslobodio, imao je bolje prilike, ali do kraja meča nije uspeo da stigne do izjednačenja. Tako je Barsa preživela Šahtjor.

U narednom kolu najjačeg evropskog takmičenja katalonski tim će gostovati Šahtjoru. U drugom meču ove grupe, od 21.00 će se sastati Antverpen i Porto. Porto posle dva kola ima tri boda, dok je Antverpen bez bodova.

Fejenord razbio Lacio

Fudbaleri Fejenorda su upisali drugu pobedu u Grupi E, pošto su večeras u Roterdamu slavili protiv Lacija sa 3:1. Dvostruki strelac za Fejenord bio je Santjago Himenes, u 31. i 74. minutu, a mrežu italijanskog tima zatresao je i Ramiz Zerouki u drugom minutu nadoknade u prvom poluvremenu.

Utešni gol za Lacio postigao je Pedro u 83. minutu. Postao je najstariji strelac u Ligi šampiona, posle Kristijana Ronalda i Olivijea Žirua.

Fejenord je trenutno prvi na tabeli Grupe E sa šest bodova. Lacio je treći sa četiri boda na svom kontu. Holandski tim će u narednom kolu gostovati Laciju. U drugom meču ove grupe kasnije se sastaju Seltik i Atletiko Madrid. Španski tim taj meč dočekuje sa četiri boda, dok je Seltik bez bodova.