FK Partizan

Ostalo

Nikolić i Šćekić izborili penale i pobedu za Partizan posle 0:2 u Moskvi! Stanojević nije znao pravila, Jovanović opet heroj

Fudbaleri Partizana odigrali su prvi meč na Bratskom kupu, i to sa Dinamom iz Moskve na VTB Areni u glavnom gradu Rusije.

Posle 90 minuta rezultat je bio 2:2. pa se pristupilo izvođenju penala. Tamo je bolji bio tim iz glavnog grada Srbije, koji je na taj način osvojio bod više, koji bi mogao da im znači u borbi za finalni plasman.

Dinamo je bio tim koji je imao bolje prilike, najbolju u prvom poluvremenu propustio je (često neprecizni) Makarov, tačnije, odbranio mu je Aleksandar Jovanović, a u drugom se sredinom poluvremena desilo isto posle šuta najskupljeg pojačanja Dinama iz prošle sezone – Bitela.

Međutim, igrao se 77. minut, ako je naša štoperica bila tačna, s obzirom da Rusima nije radila grafika, kada je tim Marcela Ličke ipak došao do vodećeg pogotka. Sjajno se u kaznenom prostoru beogradskog tima snašao Ivan Lepski, koji je šutem iz okreta “ubio pauka” u ćošku Partizanovog gola.

A onda pred sam kraj meča, u 86. minutu Vjačeslav Gruljov je iskoristio smušenost odbrane tima Aleksandra Stanojevića, da bi svega minut kasnije Nemanja Nikolić smanjio na 2:1. Po ko zna koji put je bio precizan za crno-bele po ulasku sa klupe u drugim poluvremenima.

Iako su skoro svi mislili da će to biti samo počasni gol, Aleksandar Šćekić je u 90. minutu poravnao na 2:2, zbog čega se pristupilo izvođenju penala (takve su propozicije ovog Bratskog kupa).

Možda i najzanimljiviji detalj videli smo po završetku “regularnih” 90 minuta, pošto trener Partizana Aleksandar Stanojević nije imao pojma da se u slučaju remija izvode penali.

– Penali? – upitao je vidno iznenađeni strateg crno-belih arbitre meča na VTB Areni.

Međutim, brzo je odabrao pet izvođača, a u “penal ruletu” se bolje, kao što već rekosmo, snašao tim iz glavnog grada Srbije, ponajviše zahvaljujući dve odbrane Aleksandra Jovanovića. Šuteve sa bele tačke su promašili Skopincjev i Fomin.

Naredni srpski tim koji ćemo gledati na ovom prijateljskom turniru biće OFK Beograd, a Romantičari sa Karaburme će u četvrtak od 18.30 igrati sa moskovskim CSKA. Biće to prva utakmica nekadašnjeg velikana s ovako ozbiljnim rivalom u poslednjoj deceniji, reklo bi se.

Takmičenje: Bratski Kup

Datum: 03.07.2024. godine

Vreme: 18:30

Stadion: VTB Arena

Partizan, 4-2-3-1: Jovanović – De Medina, Marković, Mujakić, Antić – Arijaga, Ovusu – Zahid, Goh, Kalulu – Saldanja. Trener: Aleksandar Stanojević.

U igru ušli: Filipović, Severina, Živković, Natho, Janković, Nikolić, Jovanović, Šćekić.

Dinamo, 4-2-3-1: Lunjov – Tanasijević, Kutitski, Majstorović, Lakskal, Gagnidze, Fomin, Gladišev, Pimenov, Tjukavin, Makarov.

U igru ušli: Besmertnji, Bitelo, Skopincev, Grulov, Dasa, Lepskij, Lesovoj, Kudravec, Nazarenko.

Aranđel pozajmljen Debrecinu

Fudbaler Partizana Aranđel Stojković pozajmljen je mađarskom Debrecinu na godinu dana uz pravo otkupa ugovora, saopštio je danas vicešampion Srbije.

– Desni bek Partizana Aranđel Stojković, nastavlja karijeru u FK Debrecin, u Mađarskoj. Aranđel je u Partizan došao u sezoni 2023/24 i odigrao je 41 utakmicu za crno-bele. Ugovor o pozajmici je potpisan na godinu dana, sa pravom otkupa – stoji u klupskoj objavi.

Stojković (29) je prošlo leta došao u Partizan iz TSC-a i bio standardan prethodne sezone, ali je izgubio mesto u timu dolaskom novog trenera Aleksandra Stanojevića. U karijeri je Stojković igrao i za Vojvodinu, subotički Spartak, OFK Beograd i BSK iz Borče.