JOVAN MIJATOVIC i mladi fudbaleri Srbije U19, proslavljaju gol na prijateljskoj utakmici protiv Italije, na stadionu SC FSS. Stara Pazova, 14.10.2023. foto: Nebojsa Parausic / MN Press Fudbal, U19, Srbija, Italija

“Orlići” ponovo razočarali: Kvalifikacije za EP završili na poslednjem mestu

Omladinska, U19 reprezentacija Srbije završila je danas učešće na turniru elit runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koji se održava u portugalskom gradu Aveiru.

Cilj nije ostvaren i to je bilo jasno već posle dva odigrana kola i poraza od Danske i Portugala.  Danas su ”orlići” odigrali meč poslednjeg, trećeg kola u svojoj kvalifikacionoj grupi protiv selekcije Grčke i remizirali rezultatom 3:3.

Počelo je odlično. Srbija je povela već u trećem minutu golom defanzivca Čukaričkog Vojina Serafimovića i taj gol je obeležio prvo poluvreme.

Tek što je počelo drugo, ”orlići” su duplirali svoju prednost, golom veziste Crvene zvezde Jovana Šljivića i izgledalo je tada da koračaju ka pobedi u ovom meču.

Ali, umesto toga, dozvolili su veliki preokret Grcima koji su u periodu od 59. do 78. minuta sa dva gola Aleksijua i pogotkom Kitersosa sa bele tačke okrenuli na 3:2 u svoju korist.

Da se Srbija iz Portugala ne vrati baš bez ijednog boda pobrinuo se Jovan Šljivić, koji je svojim drugim golom u 88. minutu postavio konačnih 3:3.

Pet izmena za jedan bod

Srbija je nastupila u sastavu: Veličković, Dekić, Vasiljević, Serafimović, Mirosavić (Simić od 67.), Aleksić (Bukinac od 54.), Stanković, Petrović (Mladenović od 63.), Mijatović (Luković od 63.), Sremčević (Mirčetić iod 68.), Šljivić.

Inače, plasman na Evropsko prvenstvo iz ove grupe je izborila selekcija Danske koja je danas bila bolja od domaćeg Portugala rezultatom 2:0.