Tottenham's Son Heung-min, center, scores an own goal to tie the match 1-1 during the English Premier League soccer match between Manchester City and Tottenham Hotspur at Etihad stadium in Manchester, England, Sunday, Dec. 3, 2023. (AP Photo/Dave Thompson)
(Foto: Beta/AP Photo/Dave Thompson)

Spektakularan remi na Etihadu: Son pogađao na obe strane, uporni Šveđanin patosirao Gvardiolu u 90. minutu!

Mančester siti i Totenhem priredili su vrhunski spektakl na zatvaranju 14. kola Premijer lige. Šest golova i šokantan remi (3:3) koji je u 90. minutu doneo Dejan Kuluševski. Za glavobolju Pepa Gvardiole, koji je imao tri boda u džepu…

Počelo je šokantnim vođstvom gostiju. Posle gužve u svom kaznenom prostoru Pevci su majstorski izneli loptu, a Kuluševski pronašao Sona koji je sa desnog krila prosto uneo loptu u mrežu Građana – 0:1.

Radost gostiju trajala je kratko. Igrao se deveti minut kada je Alvarez centrirao, Haland zakačio loptu, a ona od butine Sona završila iza leđa golmana Vikarija – 1:1.

Siti je dominirao, dok je Totenhem pretio iz opasnih kontri. Doku je pogodio prečku, a Haland promašio dva puta neverovatne prilike.

Domaći su u 31. minutu stigli do vođstva kada je Alvarez iskoristio jednu od nekoliko grešaka odbrane Pevaca i poslužio Fodena na tacni, a ovaj sa nekoliko metara smestio loptu u mrežu – 2:1.

Dupli nokaut Pevaca

Drugo poluvreme počelo je povredom Žeremija Dokua, a njegova zamena umalo je donela pobedu Građanima nekoliko minuta kasnije. Ali, najpre su Pevci zadali udarac.

Igrao se 69. minut kada je Son sjajno ostavio loptu Lo Selsu na 16 metara, a Argentinac lepim udarcem izjednačio na 2:2. Ederson nije mogao da dohvati loptu koja se od stative odbila u mrežu, a navijači Pevaca pali su u trans.

Mnogima se učinilo da će Građani ipak doći do pobede kada je u 81. minutu Džek Griliš krunisao asistenciju Halanda. Pogodio je rezervista Sitija za 3:2, a njihovi navijači su verovatno pomislili da će do kraja sačuvati prednost.

Kuluševski poslao Gvardiolu na patos

Merđutim, tako nije mislio Dejan Kuluševski. Uz Sona, najbolji pojedinac kod gostiju fantastično je pratio akciju u 90. minutu i na centaršut Brenana Džonsona postavio konačnih 3:3.

Gvardiola se iznervirao, od muke je pao na mokri travnjak jer je njegov tim primio gol, ali to je karakter Pevaca otkako ih vodi Ange Postekoglu – nikad ne odustaju bez bozira sa kim da igraju.

Haland raspustio kosu od muke

Sam finiš meča doneo je veliku nervozu za koju je bio kriv glavni sudija Sajmon Huper. On je zaustavio opasan napad Građana zbog faula na sredini terena, a ispalo je da je Griliš mogao sam do gola.

Zbog toga su se domaći pobunili, ali je od svega “nadrljao” Haland koji je dobio žuti karton. U suzama je napadač Građana napustio teren…

Posle svega meč je završen remijem, a već šestu godinu zaredom Totenhem je uspeo da “saplete” Građane, bilo u Londonu ili u Mančesteru. Ovim bodom su Pevci zaustavili niz od tri poraza, a Siti sada na tabeli zaostaje tri boda za liderom Arsenalom.