Aleks Markez - Velika nagrada Indije

Ostalo

Stravičan sudar Markeza i Banjaje obeležio trku: Zahuktava se borba za titulu (VIDEO)

Španski vozač Mark Markez pobedio je na trci VN Aragona u Španiji, vraćajući se na pobedničko postolje nakon više od 1.000 dana.

U uzbudljivoj trci, Frančesko Banjaja i Aleks Markez doživeli su spektakularan incident u 19. krugu, koji je značajno obeležio trku.

Banjaja je loše startovao i izgubio pet pozicija, dok je Horhe Martin zapretio lideru Peku u borbi za titulu. Pedro Akosta, koji je dobro započeo trku, zadržao je drugo mesto, ali se u trećem krugu usled spektakularne borbe između njega i Martina, Markez iskoristio priliku da se pomeri napred.

Martin je riskovao i uspeo da se odvoji, dok je Markez izgradio sigurnu prednost od dve sekunde. Trka je postala mirnija sve do incidenta u 19. krugu, kada su Banjaja i Aleks Markez došli do sudara na kočenju. Banjaja je završio zarobljen ispod motocikala, a njegov Dukati zapaljen nakon udara u zaštitnu ogradu.

Na kraju, Markez je slavio sa velikom razlikom, dok je Martin završio drugi i smanjio razliku za titulu. Treće mesto pripalo je Pedru Akosti. Binder, Bastijanini, Morbideli, Diđanantonio, Beceki, Rins i Džek Miler upotpunili su prvih deset na Aragonu.